REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Autostrada A1 Stryków – Tuszyn może być tańsza o 400 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego polegającego na zaprojektowaniu i budowie 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 od Strykowa do węzła Tuszyn w województwie łódzkim. Łącznie wpłynęło 11 ofert.
 
Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm z liderem Polimex-Mostostal SA. Zaoferowało za zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka A1 cenę brutto ok. 1,15 mld zł. Kwota jaką GDDKiA zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to ok. 1,57 mld zł. Oznacza to, że inwestycja może być o ponad 400 mln zł tańsza w stosunku do tego, co pierwotnie zakładano. 
 
Podpisanie umowy planowane jest na styczeń 2011 roku. Od tego momentu wykonawca będzie miał 32 miesiące na zaprojektowanie i wybudowanie autostrady. Oddanie A1 od Strykowa do Tuszyna nastąpi w drugiej połowie 2013 roku. 
 
Gdyby przetarg wygrał Polimex-Mostostal jego partnerami byłyby następujące firmy:
MSF Engenharia SA (Portugalia), MSF Polska Sp. z o.o. (Polska), DOPRASTAV a.s., (Słowacja), Zakład Robót Mostowych „MOSTMAR” Marcin i Grzegorz Marcinków Spółka Jawna (Polska).
Inne

Ciekawe artykuły