REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Autostrada A2 będzie bezpieczniejsza

 Na odcinku autostrady A2 między węzłem Łódź – Północ i  granicą województwa wielkopolskiego pojawi się nowe, wyższe  ogrodzenie. Dotychczasowe o wysokości nie większej niż 1,6 metra okazało się niewystarczające, gdy w okolicy pojawiły się łosie, które bez trudu podobną przeszkodę mogą pokonać.

     Dziś podpisano umowę z wykonawcą na wymianę ogrodzenia. Nowe będzie miało wysokość 2,5 metra na całej długości 58 kilometrów. Oprócz siatki wyższe będą też bramy i pozostałe elementy. Zostanie ono też wyposażone w tzw. Żabiankę, czyli drobnooczkową dodatkową siatkę do wysokości 0,5 metra, jakiej poprzednio nie stosowano. Jej zadaniem będzie uniemożliwienie wydostania się na pas autostrady herpetofaunie i drobnym zwierzętom.

     Wykonawca – firma FPP Enviro z Warszawy – na wykonanie prac ma 24 tygodnie od chwili podpisania umowy. Koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 11,8 miliona złotych. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,