REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Autostrada A2 będzie bezpieczniejsza

 Na odcinku autostrady A2 między węzłem Łódź – Północ i  granicą województwa wielkopolskiego pojawi się nowe, wyższe  ogrodzenie. Dotychczasowe o wysokości nie większej niż 1,6 metra okazało się niewystarczające, gdy w okolicy pojawiły się łosie, które bez trudu podobną przeszkodę mogą pokonać.

     Dziś podpisano umowę z wykonawcą na wymianę ogrodzenia. Nowe będzie miało wysokość 2,5 metra na całej długości 58 kilometrów. Oprócz siatki wyższe będą też bramy i pozostałe elementy. Zostanie ono też wyposażone w tzw. Żabiankę, czyli drobnooczkową dodatkową siatkę do wysokości 0,5 metra, jakiej poprzednio nie stosowano. Jej zadaniem będzie uniemożliwienie wydostania się na pas autostrady herpetofaunie i drobnym zwierzętom.

     Wykonawca – firma FPP Enviro z Warszawy – na wykonanie prac ma 24 tygodnie od chwili podpisania umowy. Koszt przedsięwzięcia to nieco ponad 11,8 miliona złotych. 

Inne

Ciekawe artykuły

Wodne atrakcje w województwie łódzkim

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, pieszym wędrówkom, uprawianiu sportu i zażywaniu kąpieli. Piękna pogoda motywuje bowiem do działania i stwarza warunki, aby jak

[EBOOK] Wspólna Polityka Rolna

Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka dotyczącego różnych aspektów Wspólnej Polityki Rolnej Pobierz ebook o Wspólnej Polityce Rolnej Niniejszy e-book powstał jako część projektu realizowanego przez