REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bank Spółdzielczy w Zgierzu fundatorem Stypendium

W dniu 18.10.2010r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łodzi odbyło się XVI uroczyste wręczenie stypendiów dla wybitnie uzdolnionych uczniów oraz  nagród dla nauczycieli – nowatorów.

W tym roku Kapituła Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole zdecydowała przyznać nagrody dla piętnastu nauczycieli – nowatorów oraz stypendia dla szesnastu stypendystów.
 
Osiągnięcia zawodowe wyróżnionych nauczycieli zostały przedstawione wszystkim zgromadzonym a nagrody wręczał Zarząd Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole na czele z Przewodniczącym Janem Bodo Kaftańskim. Dyrektor Szkoły  Aleksandra Bonisławska zadbała aby uroczystość miała odpowiednią oprawę, wystąpił chór szkolny „Kantylena” pod okiem dyrygenta Andrzeja Wierzbowskiego oraz pary tanecznych. 
 
Kolejna część uroczystości została poświęcona wybitnym, wyróżniającym się uczniom, którzy zostali wybrani ze szkół z woj. łódzkiego tj. z Łodzi, Zgierza, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna. Fundatorami części stypendiów  było również Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, pozostałe stypendia wręczyło dziesięciu Fundatorów. 
 
Szczególną uwagę należy zwrócić na Konrada Adama Krusia ucznia Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Zgierzu.    
 
Jest to wybitnie zdolny uczeń, wyróżniający się w zakresie przedmiotów ścisłych, Konrad został laureatem Wojewódzkiej Olimpiady Fizycznej, zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie matematycznym, uzyskał wyróżnienie w konkursie Informatycznym „Bóbr” a także zajął  II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w szachach. Dodatkowo interesuje się informatyką, fotografią i modelarstwem. Skończył szkołę muzyczną I stopnia.
    
Jest wielu zdolnych uczniów natomiast nie każdy w tak konsekwentny i systematyczny sposób rozwija swoje umiejętności. Bank Spółdzielczy w Zgierzu życzy kolejnych sukcesów i ma nadzieję, że fundując Stypendium dla Konrada mógł wesprzeć jego pasje.

Inne

Ciekawe artykuły