REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bili i kopali za telefon

 Teraz zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło 31 października 2010 roku około godz. 15.30 na krańcówce autobusowej w autobusie miejskim linii 3, którym podróżował pokrzywdzony. Z ustaleń policji wynika, że pokrzywdzony jadąc autobusem został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy kilkakrotnie uderzyli go w twarz a następnie ukradli mu telefon komórkowy. Po tym fakcie zmusili chłopca do opuszczenia autobusu na przystanku w okolicach skrzyżowania ulicy Długiej z ul. M. Skłodowskiej, sami zaś pojechali dalej. 

Następnie pokrzywdzony udał się wspólnie z trzema kolegami samochodem w celu poszukiwania sprawców kradzieży telefonu. W Zgierzu na ul. Łagiewnickiej na przystanku autobusowym chłopiec zauważył i rozpoznał jednego z oprawców. Wysiadł z samochodu i zażądał oddania telefonu. Wtedy z pobliskiej posesji przy ul. Kasztanowej w Zgierzu wybiegło kilku mężczyzn, z których jeden, użył w stosunku do kolegów pokrzywdzonego gazu łzawiącego. Dodatkowo jeden z chłopców został kilkakrotnie kopnięty w twarz i głowę.  

Zgierscy policjanci wytypowali miejsce ukrywania się sprawców rozboju i pobicia. W tym celu udali się na ul. Kasztanową. Drzwi do mieszkania, w którym znajdowali się rozbojarze były zamknięte. Na miejsce przybył właściciel mieszkania, który dobrowolnie wydał mundurowym klucze. Po otworzeniu drzwi policjanci zażądali opuszczenia mieszkania przez wszystkie osoby znajdujące się w środku. W tym momencie z nieoświetlonego pomieszczenia zaczęły dobiegać głosy kilku mężczyzn, którzy wulgarnie zaczęli odzywać się do policjantów. Mundurowi natychmiast weszli do mieszkania. Podczas zatrzymania sprawcy stawiali opór dlatego policjanci użyli wobec nich siły fizycznej. 
 
 Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Zgierza w wieku 24 i 21 lat. Trzeci ze sprawców jest nieletni, ma 16 lat. W budynku KPP Zgierz zbadano ich stan trzeźwości z wynikami: nieletni  – 1 promil, 24 latek 1, 08 promila, 21 latek – 1, 76 promila. Usłyszą zarzuty dokonania rozboju i pobicia za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Inne

Ciekawe artykuły