REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Basen już czynny

W poniedziałek 9 stycznia 2012 r. ponownie został otwarty basen przy ul. Łęczyckiej 24 w Zgierzu. Przypomnijmy, że pływania została zamknięta w listopadzie ubiegłego roku, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który wskazał że stan techniczny jednego z dachów może zagrać życiu lub zdrowiu użytkowników. 
 
Ekspertyza rzeczoznawców mówiła, że basen musi być wyłączony z użytkowania, ale tylko na czas przeprowadzenia remontu. Tymczasem Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, zlecił natychmiastowe zamknięcie obiektu, co było decyzją na wyrost. Po uzyskaniu pozwoleń przez miasto w ciągu dwóch tygodni usunęliśmy usterki techniczne – mówi Józef Dziemdziela, zastępca dyrektora MPGK. 
 
Początkowo miasto nie spieszyło się z przeprowadzeniem remontu, licząc że pozostanie to już w rękach nowego dzierżawcy, którego planowano wyłonić w posterowaniu przetargowym pod koniec grudnia. Przetarg zakończył się jednak fiaskiem, a silny opór mieszkańców oraz doniesienia medialne sprawiły, że zdecydowano o niezwłocznym przeprowadzeniu remontu. 
 
Władze spółki MPGK, szacują, że na basen wróci w ciągu najbliższych dni 80-90% użytkowników. Remont został już przeprowadzony w grudniu, jednak formalności pozwoliły na jego otwarcie dopiero w drugim tygodniu stycznia. 
 
Aktualne godziny otwarcia basenu:
 
Poniedziałek: 12:00 – 22:00
Wtorek, środa, czwartek: 8:00 – 22:00
Piątek: 12:00 – 22:00
Sobota: 8:00 – 20:00
Niedziela: 10:00 – 18:00
 

Inne

Ciekawe artykuły

Wesele w kolorystyce lawendy

Lawendowy to jeden z najpiękniejszych, a przy tym modnych kolorów, który wykorzystuje się w ślubnych dekoracjach. Wspaniale komponuje się z bielą! Motyw lawendy jest charakterystyczny