REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Allegro będzie szkolić Zgierz z biznesu internetowego

Akademia Allegro, prospołeczny projekt popularnego portalu aukcyjnego, rozpoczęła wizytę w woj. łódzkim. Specjaliści od e-biznesu chcą uczyć mieszkańców 10 miast tego regionu, jak osiągnąć sukces w branży e-commerce. Charakterystyczny Truck Allegro, symbol projektu, zagości w Zgierzu dwukrotnie: 17 i 18 stycznia.

Akademia Allegro prowadzi łącznie kilkanaście projektów edukacyjnych, m.in. darmowe warsztaty dla seniorów z obsługi Internetu, profilaktyczne spotkania w szkołach gimnazjalnych na temat zapobiegania wirtualnym zagrożeniom czy właśnie zajęcia dla przyszłych i już działających przedsiębiorców internetowych. Ten ostatni projekt funkcjonujący pod nazwą Akademia Biznesu Internetowego rozpocznie się w Zgierzu już 17 stycznia. 

Chcemy mieć swój wkład w rozwój branży e-commerce w Polsce, stąd zamierzamy docierać do Polaków w sposób bezpośredni, nie tylko spotykając się z biznesmenami w dużych miastach. Zgierz jest częścią większego projektu obejmującego również 9 innych miast powiatowych w regionie – mówi Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro.  W dotarciu do początkujących e-przedsiębiorców w całym województwie ma pomóc mobilne centrum szkoleń, którym jest ciężarówka Truck Allegro wyposażona w multimedialny sprzęt niezbędny podczas wykładów i warsztatów. 
 
Wykładowcy Akademii Allegro poprowadzą zajęcia z tematyki biznesu internetowego skierowane do osób myślących o zarabianiu na sprzedaży w sieci lub już działających w branży. Akademia Allegro odwiedza w styczniu oraz lutym również m.in.: Piotrków Trybunalski, Sieradz, Tomaszów Mazowiecki, Łódź czy Pabianice.
 
Drużyna specjalistów z e-commerce
Kadra Akademii składa się z kilkunastu specjalistów w różnych branżach – począwszy od ekonomii, komunikacji, marketingu poprzez informatykę, grafikę i obróbkę zdjęć. Trenerzy już od kilku lat prowadzą szkolenia w poszczególnych programach, m.in. w Akademii Biznesu Internetowego przeznaczonej dla osób dopiero wdrażających się w mechanizmy e-biznesu. Duża część warsztatów odbywa się właśnie w Trucku Allegro, gdzie jednocześnie może przebywać kilkadziesiąt osób, którym udostępnia się własne laptopy. 
 
Szansa dla mieszkańców małych miast
Obecnie Akademia Allegro obrała sobie za cel miasta powiatowe województwa łódzkiego. Dzięki temu trenerzy chcą wykazać jedną z najważniejszych zalet branży e-commerce stanowiącą, że biznes internetowy nie zna jakichkolwiek granic – może być prowadzony z sukcesem zarówno w  dużych, jak i średnich miastach Polski. 
 
Szkolenia z dziedziny e-commerce, jakie przygotowano dla mieszkańców Zgierza to kilkanaście godzin solidnej wiedzy i praktyki biznesu internetowego. Pierwsza część zajęć z trenerami Allegro będzie dotyczyć prowadzenia biznesu w sieci w oparciu o różne kanały sprzedaży, komunikacji z klientem internetowym czy układania polityki cenowej. Druga partia składać się będzie z warsztatów tworzenia skutecznych ofert sprzedaży. Uczestniczy dowiedzą się m.in. jak tworzyć zdjęcia do swojego sklepu internetowego, w jaki sposób budować własną markę i zaufanie klientów. Udział w dwudniowych szkoleniach nie jest całkowicie darmowy. 
 
Koszt uczestnictwa w Akademii Biznesu Internetowego to 60 zł. Bazując na naszym doświadczeniu wiemy, że zupełnie darmowe szkolenia mogłyby nie spełnić swojej roli. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona, więc chcemy mieć pewność że nasz wysiłek zaprocentuje uczestnictwem osób naprawdę zainteresowanych nauką radzenia sobie w branży e-commerce – wyjaśnia Justyna Gawrońska.
 
Zapisów na poszczególne szkolenia można dokonywać na stronie organizatora – www.akademia.allegro.pl w dziale Oferta, Szkolenia Terenowe. Zajęcia w Zgierzu odbędą się w Trucku Allegro, który stanie na parkingu przy MOSiR, ul. Wschodnia 2. Na całość składają się dwa dni szkoleń i warsztatów: 17 i 18 stycznia.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,