REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Będzie porozumienie powiatu z Ozorkowem w najważniejszych sprawach

Władze powiatu zgierskiego i Gminy Miasto Ozorków podjęły rozmowy dotyczące problemów społeczności Ozorkowa. W powstającym właśnie liście intencyjnym obie strony chcą się zobowiązać do podjęcia działań w celu ich rozwiązania. Uzgodniono przekazanie na rzecz Gminy Miasto Ozorków Młodzieżowego Domu Kultury im. Małego Księcia w drodze porozumienia, które objęłoby zarówno majątek MDK, w tym zabytkowy pałac rodu Schlosserów, jak i kadrę pedagogiczną. Powiat zaoferował, że współfinansowałby nadal jego działalność.

Uregulowanie kwestii ozorkowskiego MDK stanowi tylko jeden z elementów przyszłego porozumienia. Podjęto w nim także tematy drogowe i tak oba samorządy chcą w 2012 roku wspólnie przebudować ulicę Prostą w Ozorkowie. W tym samym roku i na tej samej zasadzie podziału kosztów pół na pół, złożony zostanie wniosek o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych remontu ulicy Listopadowej w Ozorkowie. Powiat zgierski zobowiąże się też do końca 2014 roku przebudować ul. Traugutta oraz modernizować systematycznie co roku ul. Średnią.
 
Również w ciągu najbliższych trzech lat roku władze powiatu mają w planach budowę boiska w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”, na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie. Gdyby jednak ministerialny program nie był kontynuowany, to starosta zgierski zobowiąże się do wybudowania boiska szkolnego ze środków, jakimi dysponuje powiatowy samorząd. 
 
Na sam koniec projektu porozumienia zapisano jeszcze, że będący dotąd w zasobach powiatu samochód marki IVECO wraz z końcem lutego przyszłego roku stanie się własnością Gminy Miasto Ozorków. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a