REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Będzie się działo, najbliższe imprezy na zakończenie lata

Choć wakacje nadal trwają, nie wszystkim udało się wyjechać na wymarzone wakacje by oddać się błogiemu lenistwu i szaleństwu. Końcówka lata w mieście i okolicy zapowiada się jednak zabawowo. Jak się okazuje na miłośników atrakcji i rozrywki i przewidziano wiele imprez, mających miejsce w najbliższym czasie. Jedno jest zatem pewne – w ostatnie letnie wieczory nie będzie można się nudzić.
 
Już 21 sierpnia w Uniejowie po raz pierwszy ruszy impreza pod nazwą "House Music Village 2010". Mieszkańcy miast i gmin województwa łódzkiego będą mogli zabawić się w rytmach najnowszych utworów muzyki house z europejskich scen klubowych. Impreza która odbędzie się na plaży nad Wartą to również okazja by odwiedzić  Zamek oraz Kasztel Rycerski w Uniejowie, atrakcję stanowi też kompleks wód termalnych w poblżu tych obiektów. 
 
Łęczyca z kolei zaprasza na Turniej Rycerski na Zamku. Wystarczy pokonać kilkadziesiąt kilometrów aby przenieść się w bajkowy choć często budzący strach obraz mieczy, broni obuchowej, szermierki artystycznej, łucznictwa średniowiecznego. To wszystko przy dźwiękach pieśni epoki średniowiecza już w najbliższy weekend 21-22.08.2010 r. w Łęczycy.
 
Dla pasjonatów kina również przygotowano coś specjalnego. Ostatni weekend sierpnia (27-28.08.2010 r.) upłynie pod hasłem „Ogień w głowie” – to tytuł VI. Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich. Oprócz  atrakcji filmowych czeka na uczestników tego wydarzenia duża dawka muzyki. Miejski Dom Kultury i klub AgRafKa zapraszają również najmłodszych. Dla małych kinomaniaków przewidziano projekcje filmowe, wielkie malowanie scen z „Akademii Pana Kleksa” czytanej przez aktorów, watę cukrową i dużo świetnej zabawy.
 
W piątek 27.08.2010 r. znów w Uniejowie kolejna impreza muzyczna – koncert Zespołu Feel – najważniejsze wydarzenie muzyczne pod koniec lata w woj. łódzkim (wstęp wolny). W ostatnią sobotę sierpnia (28.08.2010 r.) wszyscy smakosze chleba i golonki będą mogli wziąć udział w corocznym festynie na zakończenie lata. Święto Chleba i Golonki zgromadzi mieszkańców (ale nie tylko Zgierza) w parku im. T. Kościuszki,by Ci mogli uczestniczyć w tradycyjnym jarmarku wyrobów kulinarnych z całego regionu wytwarzanych na bazie produktów naturalnych. Festyn urozmaicą liczne występy zespołów oraz konkursy. 
 
Jak widać na nudę w naszym regionie nie można narzekać. Każdy znajdzie coś dla ciała, oka i ucha (a także dla brzucha). Jedno jest pewna żegnamy lato pełną parą. Oj! będzie się działo!!!
 
A już w wrześniu na dobry początek jesieni Festiwal Zderzak, czyli duża dawka rockowej muzyki w wydaniu utalentowanej młodzieży! Nad niemal każdą z imprez portal WirtualnyZgierz.pl objął patronat medialny.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje