REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Będzie się działo, najbliższe imprezy na zakończenie lata

Choć wakacje nadal trwają, nie wszystkim udało się wyjechać na wymarzone wakacje by oddać się błogiemu lenistwu i szaleństwu. Końcówka lata w mieście i okolicy zapowiada się jednak zabawowo. Jak się okazuje na miłośników atrakcji i rozrywki i przewidziano wiele imprez, mających miejsce w najbliższym czasie. Jedno jest zatem pewne – w ostatnie letnie wieczory nie będzie można się nudzić.
 
Już 21 sierpnia w Uniejowie po raz pierwszy ruszy impreza pod nazwą "House Music Village 2010". Mieszkańcy miast i gmin województwa łódzkiego będą mogli zabawić się w rytmach najnowszych utworów muzyki house z europejskich scen klubowych. Impreza która odbędzie się na plaży nad Wartą to również okazja by odwiedzić  Zamek oraz Kasztel Rycerski w Uniejowie, atrakcję stanowi też kompleks wód termalnych w poblżu tych obiektów. 
 
Łęczyca z kolei zaprasza na Turniej Rycerski na Zamku. Wystarczy pokonać kilkadziesiąt kilometrów aby przenieść się w bajkowy choć często budzący strach obraz mieczy, broni obuchowej, szermierki artystycznej, łucznictwa średniowiecznego. To wszystko przy dźwiękach pieśni epoki średniowiecza już w najbliższy weekend 21-22.08.2010 r. w Łęczycy.
 
Dla pasjonatów kina również przygotowano coś specjalnego. Ostatni weekend sierpnia (27-28.08.2010 r.) upłynie pod hasłem „Ogień w głowie” – to tytuł VI. Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich. Oprócz  atrakcji filmowych czeka na uczestników tego wydarzenia duża dawka muzyki. Miejski Dom Kultury i klub AgRafKa zapraszają również najmłodszych. Dla małych kinomaniaków przewidziano projekcje filmowe, wielkie malowanie scen z „Akademii Pana Kleksa” czytanej przez aktorów, watę cukrową i dużo świetnej zabawy.
 
W piątek 27.08.2010 r. znów w Uniejowie kolejna impreza muzyczna – koncert Zespołu Feel – najważniejsze wydarzenie muzyczne pod koniec lata w woj. łódzkim (wstęp wolny). W ostatnią sobotę sierpnia (28.08.2010 r.) wszyscy smakosze chleba i golonki będą mogli wziąć udział w corocznym festynie na zakończenie lata. Święto Chleba i Golonki zgromadzi mieszkańców (ale nie tylko Zgierza) w parku im. T. Kościuszki,by Ci mogli uczestniczyć w tradycyjnym jarmarku wyrobów kulinarnych z całego regionu wytwarzanych na bazie produktów naturalnych. Festyn urozmaicą liczne występy zespołów oraz konkursy. 
 
Jak widać na nudę w naszym regionie nie można narzekać. Każdy znajdzie coś dla ciała, oka i ucha (a także dla brzucha). Jedno jest pewna żegnamy lato pełną parą. Oj! będzie się działo!!!
 
A już w wrześniu na dobry początek jesieni Festiwal Zderzak, czyli duża dawka rockowej muzyki w wydaniu utalentowanej młodzieży! Nad niemal każdą z imprez portal WirtualnyZgierz.pl objął patronat medialny.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają