REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczeństwo informacji w zgierskich szkołach

 Z inicjatywy Prezydenta Miasta Zgierza dzieci ze zgierskich szkół wezmą udział w warsztatach jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z Internetu. Pomysł rozpowszechniania tej problematyki jest kontynuacją warsztatów, które odbyły się na przełomie maja i czerwca 2010 r. podczas I Tygodnia Dzieci w Zgierzu. 

 
Od 20 września br. rozpoczną się zajęcia na godzinach wychowawczych w zgierskich szkołach podstawowych. Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzą się jak chronić swoje dane osobowe, co to jest cyberprzemoc i jak sobie z nią radzić, a także na czym polega zasada ograniczonego zaufania w sieci. Zajęcia poprowadzi Michał Koralewski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Zgierza ds. bezpieczeństwa informacji – z wykształcenia specjalista ds. zarządzania bezpieczeństwem informacji, certyfikowany audytor w międzynarodowej normie ISO 27001.
 
Inicjatywa ta jest wyjątkowa również dzięki temu, że Urząd Miasta Zgierza postanowił wykorzystać potencjał i doświadczenie swoich pracowników dla edukacji dzieci, a co za tym idzie – zapewnienia im bezpieczeństwa. Organizacja warsztatów nie przysporzy miastu, ani szkołom żadnych dodatkowych kosztów.
 

Inne

Ciekawe artykuły