REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Koniec samowoli z parkowaniem

W sobotę, 4 września weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. Pozwalają na ustanowienie na drogach wewnętrznych (np. osiedlowych) i parkingach, strefy ruchu, dzięki czemu na tych terenach przepisy o ruchu drogowym mają zastosowanie w takim samym zakresie jak na drogach publicznych. Policjanci i strażnicy miejscy mogą zatem ukarać mandatami kierowców, którzy zaparkują na miejscu dla niepełnosprawnych, czy trawniku, również na osiedlowych uliczkach, czy pod marketami. Do czasu wprowadzenia noweli funkcjonariusze wkraczali tam z interwencją najczęściej tylko wtedy, gdy zagrożone było czyjeś życie lub zdrowie. 
 
 
(…) Od 4 września za zaparkowanie samochodu na miejscu dla niepełnosprawnych, kierowcy grozi mandat w wysokości 500 zł, za parkowanie na trawniku, pozostawienie pojazdu w miejscu utrudniającym wyjazd lub wjazd, albo zastawienie samochodu – 100 zł. 
 
Więcej informacji o znowelizowanych przepisach możesz przeczytać na łamach Ilustrowanego Tygodnika Zgierskiego. Aktualny nr już do nabycia w kioskach i sklepach. Zachęcamy do lektury. 
 

Inne

Ciekawe artykuły