REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpłatne rozliczanie PITów na rzecz zgierskich podopiecznych Fundacji „Dbam o Zdrowie” – 7.04.2014

7 kwietnia (poniedziałek) w godz. 10-17 Fundacja „Dbam o Zdrowie” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgierzu zapraszają mieszkańców Zgierza na akcję bezpłatnego rozliczania PITów. Wolontariusze Fundacji będą dyżurować w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Długiej 77 (budynek w podwórku).

Zaproszenie kierowane jest do osób pracujących  (także na umowę zlecenie i umowę o dzieło) oraz emerytów i rencistów (zwykle rozliczenie za emerytów przesyła ZUS, natomiast wtedy 1% nie jest przekazywany na rzecz organizacji pożytku publicznego. Chcą pomóc potrzebującym emeryci muszą dodatkowo złożyć rozliczenie do Urzędu Skarbowego)

Akcja dedykowana jest zgierskim podopiecznym Fundacji „Dbam o Zdrowie”, a szczególnie Pani Małgosi Urbanowicz chorej na stwardnienie rozsiane (łącznie w Zgierzu Fundacja „Dbam o Zdrowie” obejmuje swoją pomocą 4 podopiecznym).

Osoby chętne powinny zabrać ze sobą PIT-11 otrzymane od pracodawców, a w przypadku emerytów PIT-40A lub PIT-11A otrzymany z ZUS. 

Rozliczenie będzie można wysłać elektronicznie do Urzędu Skarbowego korzystając z przygotowanego przez Ministerstwo Finansów rozwiązania: e-deklaracje. Aby wysłać takie rozliczenie elektronicznie należy znać łączną kwotę przychodu wskazaną w zeszłorocznym rozliczeniu (za rok  2012).

Inne

Ciekawe artykuły