REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Podróżujesz komunikacją miejską? Zbadaj bezpłatnie swój wzrok!

WIDZIEĆ LEPIEJ każdy chce, ale nie każdy ma czas i pieniądze, aby wybrać się do okulisty. Państwowo – termin za dwa lata, prywatnie – wizja kolejnych kosztów spędza nam sen z powiek. Przeciwdziałając utartemu przeświadczeniu, że wada wzroku pojawia się z wiekiem, firma Italooptica wraz z Miejskimi Usługami Komunikacyjnymi w Zgierzu zorganizowali kampanię społeczną dla użytkowników komunikacji miejskiej w Zgierzu pod hasłem WIDZIEĆ LEPIEJ.

Godziny spędzone przed ekranem komputera lub telewizora, niekorzystne działanie klimatyzacji, a na dodatek złe oświetlenie podczas czytania ulubionej książki – oto przyczyny, z powodu których wady wzroku pojawiają się bardzo wcześnie. Badania donoszą, że 32 % Polaków nigdy nie było u okulisty, a 28 % odwiedza go rzadziej niż raz na trzy lata. Do tego połowa uczniów szkół średnich cierpi na krótkowzroczność, a blisko ¼ Polaków nosi okulary lub soczewki kontaktowe. Jeśli napisy w kinie zaczynają się rozmywać, a artykuł w gazecie staje się czytelny dopiero, kiedy dotykamy nosem papieru – to sygnał, że warto wybrać się do okulisty. Lekceważenie tych objawów może doprowadzić do poważniejszych schorzeń i skutecznie utrudnić nam życie.

Test na przystanku

Od 31 marca do 5 czerwca br. wszyscy, którzy podróżują komunikacją miejską z biletem miesięcznym w dłoni, mogą  bezpłatnie przebadać swój wzrok w gabinecie okulistycznym Italooptica w Zgierzu po telefonicznym uzgodnieniu terminu (przy ul. Parzęczewskiej 9, tel. 42 715 27 85 oraz przy Pl. Kilińskiego 9, tel. 42 715 55 55). Zanim jednak udadzą się do okulisty, aby okazany dokument dał im przepustkę do badania, będą mogli przeprowadzić test i sprawdzić, czy widzą dobrze. Na przystankach zostaną zainstalowane plakaty wzorowane na tablicy optometrycznej. Zadaniem pasażera podczas oczekiwania na autobus będzie oddalenie się od plakatu do miejsca wyznaczonego na chodniku i przeczytanie wszystkich liter od góry do dołu. Warunkiem, aby test dał wymierne rezultaty jest zasłonięcie kolejno lewego i prawego oka, aby przekonać się które oko widzi wyraźniej.

Zobacz więcej

Profilaktyka wad wzroku zdecydowanie ułatwia nam funkcjonowanie na co dzień. Alarmujące wyniki badań świadczą o tym, że lekceważymy sygnały ostrzegawcze, jakimi jest najczęściej lekka nieostrość widzenia. – informuje Agnieszka Mikołajczyk, rzecznik prasowy kampanii – Aby zapobiec rozwojowi wad wzroku i uświadomić mieszkańców Zgierza jak ważnym narządem są nasze oczy, postanowiliśmy we współpracy 

z Miejskimi Usługami Komunikacyjnymi w Zgierzu zorganizować kampanię społeczną WIDZIEĆ LEPIEJ, sprawiając tym samym, że Zgierz będzie miastem, którego mieszkańcy widzą więcej niż reszta Polski – dodaje.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.