REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Biegli ku czci powstańców

W ostatni weekend lutego w miejscowości Dobra (gmina Stryków) blisko 500 zawodników z całego kraju wzięło udział w II Biegu Powstańca, aby w ten niecodzienny sposób uczcić pamięć osób walczących w powstaniu styczniowym.

Tradycyjnie trasa biegu została wytyczona na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Nowością podczas tegorocznej edycji były zawody marszu nordic walking na dystansie 6 km. Najszybciej tą odległość pokonali kijkarze z Łodzi: Aleksandra Przybył oraz Michał Osiński. W biegu głównym na 10 km bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy LKS Koluszki, czyli: Katarzyna Piwowar oraz Krzysztof Pietrzyk, który obronił tytuł wywalczony przed rokiem. Organizatorzy przewidzieli również bieg dla najmłodszych uczestników.

Po tegorocznej edycji można być pewnym, że Bieg Powstańca wpisze się na stałe do kalendarza imprez biegowych w naszym regionie – mówi Tomasz Szafraniec z Klubu Sportowego Powstaniec Dobra, główny organizator biegu. – Stale rosnąca frekwencja pozwala mieć nadzieję, że w przyszłym roku do Dobrej przybędzie jeszcze więcej uczestników.

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu