REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bilety w Zgierzu teraz także w Twoim smartfonie (artykuł sponsorowany)

Często podróżujesz komunikacją miejską na terenie Zgierza? Jeżeli dotychczas zawsze nabywałeś bilety u kierowcy lub w jedynym z kiosków działających na terenie miasta, to teraz możesz skorzystać z wygodnej alternatywy – zakupić bilety przez smartfona.
 
Bilety przez smartfona teraz także w Zgierzu
 
 
W 2017 r. ze smartfonów korzystało ponad 62 proc. Polaków[1]. Jeżeli należysz do grona osób posiadających telefon komórkowy i nie wychodzisz bez niego z domu, a po mieście przemieszczasz się komunikacją miejską, nie musisz już nabywać biletów np. w kioskach. Wszystko dlatego, że Zgierz dołączył do grona miast, w których używa się aplikacji mPay – bilety w Zgierzu przez smartfona to już fakt.
 
 
Dotychczas bilety przez smartfona mogli zakupić mieszkańcy największych miast, np. Warszawy czy Krakowa. Z uwagi na wygodę to rozwiązanie szybko zyskało wielu zwolenników – dziś również podróżując po mniejszych miastach możesz zapomnieć o poszukiwaniu biletomatów czy punktów sprzedaży biletów na komunikację miejską.
 

Jak kupić bilet przez smartfona?
 
 
To bardzo proste! Cała procedura zamyka się w kilku krokach, które musisz wykonać. Przed pierwszym zakupem biletów nie obejdzie się bez zainstalowania aplikacji stworzonej przez firmę mPay – dostawcę rozwiązań z obszaru m-płatności. Aplikację znajdziesz na tej stronie internetowej:https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-zgierz/. Następnie, aby zakupić bilety w Zgierzu na wybrany kurs, musisz wybrać:
  • opcję „Bilety” – aplikacja pozwala również płacić za parkowanie i nabywać doładowania telefoniczne,
  • miasto – w tym przypadku będzie to Zgierz, ale jeżeli często podróżujesz, będziesz mógł zakupić przez telefon bilety także na komunikację miejską działającą w innych miastach,
  • ulgę, jeżeli taka Ci przysługuje – przez telefon dostępne są bilety normalne i ulgowe,
  • rodzaj biletu, np. na przejazd 60-minutowy,
  • rodzaj płatności.
 
Jeżeli chodzi o płatność, to za bilety w Zgierzu możesz zapłacić na dwa sposoby: korzystając z podpiętej pod swoje konto karty płatniczej (wówczas płatność jest realizowana bezpośrednio z konta bankowego) lub za pomocą elektronicznej portmonetki. Drugie rozwiązanie jest dedykowane osobom, które z pewnych względów nie chcą podpinać karty lub nie korzystają z usług bankowych.
 
 
Ponieważ każdą transakcję będziesz musiał potwierdzić ustalonym kodem PIN, nie ma obawy, że osoba trzecia wykorzysta Twoje środki.
 
 
Kupuj bilety w Zgierzu przez smartfona w wygodny sposób – zapomnij o kolejkach do biletomatów, noszenia przy sobie drobnych i kasowaniu zakupionych biletów.
 
 
 
[1] Wirtualnemedia.pl, https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ile-polakow-korzysta-ze-smartfonow (dostęp 13.09.2018).
 

Inne

Ciekawe artykuły