REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bogdan Jarota nowym starostą zgierskim

Podczas piątkowej sesji radni Rady Powiatu Zgierskiego wybrali nowego starostę. Został nim Bogdan Jarota z PSL, wybrany z okręgu nr 5 (Gmina Głowno i Gmina-Miasto Stryków). Jarota to samorządowiec z długoletnim doświadczeniem, to już czwarta kadencja podczas której pełni funkcję członka rady powiatu. Podczas sesji 5 grudnia zgłoszono także drugiego kandydata na urząd starosty – Michała Banaszczyka z PiS – jednak w ostatecznym głosowaniu zwyciężył Bogdan Jarota, którego poparła zawiązana na początku kadencji koalicja PO-PSL, dysponująca 17 mandatami w 29 osobowej radzie. 

Dotychczas kierującemu powiatem Krzysztofowi Kozaneckiemu (PO) przypadła funkcja wicestarosty. Członkami zarządu powiatu zostali: Wojciech Budziarski, Adam Świniuch (obaj z PO) oraz Wojciech Brzeski (PSL). 
 
Powoli ustala się skład osobowy rady. Na miejsce samorządowców, którzy zdobyli mandat radnego powiatowego, ale jednocześnie zostali burmistrzami lub prezydentami swoich miast powołano osoby startujące z tych samych list wyborczych. Jacka Sochę (burmistrz Ozorkowa) zastąpił Henryk Rzepecki, Jacka Lipińskiego (burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego) Ilona Zinser. Na najbliższej sesji odebrane zostanie ślubowanie od Adama Bączyka, który wszedł do rady powiatu za Przemysława Staniszewskiego (prezydent Zgierza). 
 
Znany jest już pełny skład prezydium Rady Powiatu Zgierskiego. Przewodniczącą rady została Iwona Dąbek (PO), wiceprzewodniczącymi: Sławomierz Janiszewski oraz Władysław Sobolewski (obaj z PSL). Funkcję sekretarza pełnić będzie Wiesław Stankowski (PSL).
 
Podział mandatów w Radzie Powiatu Zgierskiego V kadencji: PSL (9), PiS (9), PO (8), Inicjatywa Mieszkańców (2), SLD (1)
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,

Czym różni się procesor Intel Core i3 od i5?

CPU, centralna jednostka obliczeniowa lub po prostu procesor, to jeden z najbardziej istotnych podzespołów każdego komputera. Jego podstawowe zadanie to interpretowanie wszystkich podejmowanych na urządzeniu