REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ciepły, ale „bezpieczny dom”

W okresie jesienno – zimowym, kiedy zaczynamy ogrzewać mieszkania, bardzo ważne jest, żeby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Czujniki czadu i dymu wykrywają już niewielkie stężenie tych trujących tlenków. 

W ramach mikołajkowego dnia sportu, wspieranego przez Starostę Zgierskiego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu, zorganizowała akcję edukacyjną „Bezpieczny dom” dla dzieci ze szkół podstawowych.

Ponad setka małych zgierzan uczestniczyła w licznych konkursach: plastycznym, strażackim torze przeszkód, wspinaczce po skrzyniach, zakładaniu spodni strażackich na czas, pokazie ratownictwa, sprzętu strażackiego i wyszkolenia psów ratowniczych. Dużą atrakcją był „zadymiony labirynt”. Dzieci z latarkami musiały przejść przez wypełnione dymem pomieszczenia specjalnego namiotu, uczestnicząc tym samym w sytuacji zbliżonej do realnych warunków panujących podczas pożaru. 9-letnia Gabrysia Chojnacka mieszka w blokach i uważa, że takie akcje są bardzo potrzebne, bo można poczuć się jak podczas prawdziwej ewakuacji. 

W tym dniu nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. „Strażacki Mikołaj” wręczał wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursach słodycze, a dla najlepszych były nagrody w postaci czujników dymu i czadu. 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,