REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

CBŚ uderzyło w zorganizowaną grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i psychotropowych oraz odkażaniem na przemysłową skalę  spirytusu i rozprowadzaniem go po całym kraju. Uszczuplenie wpływów na rzecz Skarbu Państwa szacuje się na 8 milionów złotych, w tym należności z tytułu niezapłaconej akcyzy na kwotę 3 milionów złotych.

12 października, we wczesnych godzinach rannych, niemalże jednocześnie funkcjonariusze  Centralnego Biura Śledczego dotarli do sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Nad tą sprawą policjanci pracowali od ponad roku zbierając wspólnie z Prokuraturą Apelacyjną w Łodzi materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie głównych organizatorów procederu i  przedstawienie im zarzutów. Łącznie do policyjnego aresztu trafiło sześciu mężczyzn w wieku od 31 do 55 lat. Działania miały miejsce na terenie łódzkiej dzielnicy Bałuty oraz pobliskiego powiatu zgierskiego a także na obszarze województwa wielkopolskiego i podkarpackiego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń nielegalnie działające struktury funkcjonowały na terenie całego kraju od 2008 roku. Śledczy podejrzewają, iż oprócz produkcji alkoholu w grę wchodził także jego przemyt. W ciągu dwóch lat wprowadzili na rynek co najmniej 63 tysiące litrów spirytusu.

Grupę zorganizował pseudokibic jednego z łódzkich klubów sportowych, a w jej skład wchodzili również m.in. pseudokibice tego klubu. Ich rola polegała na oczyszczaniu skażonego spirytusu i wprowadzaniu do obrotu. Uzyskane w ten sposób dochody w części wykorzystywane były do finansowania działalności pseudokibiców.
Jako pierwszy wpadł 43-letni szef grupy. Był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Jako kolejni zatrzymani zostali dwaj jego najbliżsi współpracownicy. To 45-letek i 51-latek zaopatrywali w hurtowe ilości alkoholu tych, którzy handlowali nim na łódzkich targowiskach. Na ich głowach była sieć dystrybutorów a także pilnowanie rozliczeń finansowych. Trzy pozostałe osoby koncentrowały się na produkcji spirytusu. 48-latek z powiatu zgierskiego, 31-latek z Koła i 55-latek z Przemyśla odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa skarbowe.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,