REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Celnicy zlikwidowali dwie rozlewnie alkoholu

Dwie rozlewnie nielegalnego alkoholu zlikwidowali w ostatnich dniach funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej. Zarekwirowali ponad 8 tys. nielegalnego alkoholu na różnym etapie oczyszczania, o rynkowej wartości blisko 650 tys. złotych.
 
Pierwsza z rozlewni mieściła się na terenie prywatnej posesji w rejonie Aleksandrowa Łódzkiego. Funkcjonariusze łódzkiej Służby Celnej z Wydziału Zwalczania Przestępczości mieli podejrzenia, że na terenie nieruchomości może mieć miejsce nielegalna produkcja alkoholu. Kontrolujący wkroczyli na teren rozlewni w czwartkowy poranek 12 grudnia 2013 r. Na miejscu zastali trzech mężczyzn w wieku 60, 35 i 25 lat zajętych produkcją kolejnej partii nielegalnego spirytusu. Funkcjonariusze zarekwirowali kompletną linię technologiczną do odkażania spirytusu technicznego, chemikalia służące do tego procesu oraz niemal 5 tys. litrów alkoholu na różnych etapach produkcji. Celnicy postawili mężczyznom zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa karnego skarbowego.
 
Drugą ze zlikwidowanych ostatnio rozlewni, trzynastą w tym roku, łódzcy funkcjonariusze rozbili we wtorek 17 grudnia 2013 r., tuż po północy. Nielegalna fabryka alkoholu działała na jednej z posesji niedaleko Brzezin koło Łodzi. Powodem wejścia funkcjonariuszy na teren nieruchomości była kontrola wyjeżdżającego z posesji samochodu dostawczego. W przestrzeni ładunkowej pojazdu łódzcy celnicy znaleźli 3 tys. nielegalnie wyprodukowanego spirytusu, rozlanego w litrowe, plastikowe butelki. W budynku gospodarczym na terenie posesji, z której wyjechał samochód, funkcjonariusze zarekwirowali sprzęt i środki chemiczne, zwykle używane do nielegalnego usuwania skażalników oraz 200 litrów nie w pełni odkażonego spirytusu. 
 
Na miejscu zdarzenia zatrzymano dwóch mężczyzn, kierowcę busa i najemcę posesji, w wieku 33 i 35 lat. Obaj usłyszeli zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa karnego skarbowego zagrożonego wysoką grzywną.
 
Wynik ostatnich akcji to efekt wzmożonych w okresie przedświątecznym kontroli, mających na celu ograniczenie szarej strefy w obrocie wyrobami akcyzowymi. W trzynastu zlikwidowanych w tym roku rozlewniach alkoholu łódzcy funkcjonariusze zarekwirowali łącznie ponad 65 tys. litrów nielegalnego spirytusu. Służba Celna ostrzega przed kupnem alkoholu niewiadomego pochodzenia. Jego spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet grozić utratą życia.

Inne

Ciekawe artykuły