REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Chińczycy pod wrażeniem Łodzi i regionu

Chińscy dziennikarze z branży ekonomicznej przyjechali do Łodzi, żeby zapoznać się z możliwościami inwestycyjnymi naszego regionu. Walory województwa przedstawił gościom Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, który razem z Dorotą Ryl, wicemarszałkiem, był gospodarzem spotkania z udziałem m.in. przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, łódzkich uczelni państwowych oraz burmistrzów Konstantynowa Łódzkiego i Strykowa, gdzie funkcjonują chińskie firmy.

Dziennikarze z Państwa Środka reprezentowali publiczną telewizję CCTV, portal ekonomiczny Wiadomości Ekonomiczne, magazyn China Economic Weekly oraz gazetę Shanghai Evening Post. Przyjechali do Polski na zaproszenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Łódź była jedynym miastem poza Warszawą, które odwiedzili.

Po raz pierwszy mamy możliwość gościć w regionie reprezentantów chińskich mediów i chcemy im zaprezentować województwo, jako dobrze skomunikowane miejsce w środku Polski, przygotowane na przyjęcie inwestorów i na robienie świetnych interesów – mówił marszałek Stępień podczas konferencji z udziałem chińskich dziennikarzy.

Marszałek przypomniał również, że w Łódzkiem pracują już chińskie firmy, m.in. Covec (wykonawca dwóch odcinków autostrady na trasie Łódź – Warszawa) oraz przedsiębiorstwo produkujące bębny do drukarek na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dziennikarze z Azji przyznali, że są w Polsce po raz pierwszy i pozostają pod wrażeniem potencjału naszego regionu oraz otwarcia na inwestorów. – Polska jest krajem, którego dopiero się uczymy, ale wiemy, że to kraj stabilny gospodarczo i politycznie – mówił Tan Jialong z tygodnika ekonomicznego China Economic Weekly.

Chińczycy zapoznali się z możliwościami gospodarczymi województwa łódzkiego, które zaprezentowali pracownicy Departamentu Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego oraz potencjałem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dowiedzieli się też o ofertach łódzkich uczelni publicznych, o które dopytywali ich przedstawicieli.

Po spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim azjatyccy goście odwiedzili Manufakturę i inwestycje realizowane przez Chińczyków w Łódzkiem.

Inne

Ciekawe artykuły

Pozimowe sprzątanie ulic

Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję usuwania zaległego piachu czy śmieci, które po zimie zostały na zgierskich chodnikach i ulicach. W każdym tygodniu sprzątany będzie inny

Działanie kontrolne – Prędkość

19 maja 2023 roku na drogach całego kraju policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Policjanci ruchu drogowego z całego garnizonu łódzkiego, a w szczególności mundurowi

Marcin Gortat Camp 2023 w Zgierzu

Już w czerwcu 2023 roku Marcin Gortat powróci do Zgierza! Pięć miast w Polsce (Zgierz, Łódź, Chorzów, Sosnowiec, Stargard) znalazły się w tym roku na