REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Chińczycy pod wrażeniem Łodzi i regionu

Chińscy dziennikarze z branży ekonomicznej przyjechali do Łodzi, żeby zapoznać się z możliwościami inwestycyjnymi naszego regionu. Walory województwa przedstawił gościom Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, który razem z Dorotą Ryl, wicemarszałkiem, był gospodarzem spotkania z udziałem m.in. przedstawicieli Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, łódzkich uczelni państwowych oraz burmistrzów Konstantynowa Łódzkiego i Strykowa, gdzie funkcjonują chińskie firmy.

Dziennikarze z Państwa Środka reprezentowali publiczną telewizję CCTV, portal ekonomiczny Wiadomości Ekonomiczne, magazyn China Economic Weekly oraz gazetę Shanghai Evening Post. Przyjechali do Polski na zaproszenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Łódź była jedynym miastem poza Warszawą, które odwiedzili.

Po raz pierwszy mamy możliwość gościć w regionie reprezentantów chińskich mediów i chcemy im zaprezentować województwo, jako dobrze skomunikowane miejsce w środku Polski, przygotowane na przyjęcie inwestorów i na robienie świetnych interesów – mówił marszałek Stępień podczas konferencji z udziałem chińskich dziennikarzy.

Marszałek przypomniał również, że w Łódzkiem pracują już chińskie firmy, m.in. Covec (wykonawca dwóch odcinków autostrady na trasie Łódź – Warszawa) oraz przedsiębiorstwo produkujące bębny do drukarek na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dziennikarze z Azji przyznali, że są w Polsce po raz pierwszy i pozostają pod wrażeniem potencjału naszego regionu oraz otwarcia na inwestorów. – Polska jest krajem, którego dopiero się uczymy, ale wiemy, że to kraj stabilny gospodarczo i politycznie – mówił Tan Jialong z tygodnika ekonomicznego China Economic Weekly.

Chińczycy zapoznali się z możliwościami gospodarczymi województwa łódzkiego, które zaprezentowali pracownicy Departamentu Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego oraz potencjałem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dowiedzieli się też o ofertach łódzkich uczelni publicznych, o które dopytywali ich przedstawicieli.

Po spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim azjatyccy goście odwiedzili Manufakturę i inwestycje realizowane przez Chińczyków w Łódzkiem.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a