REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ciekawy weekend

 Najbliższy weekend w Zgierzu zapowiada się dość ciekawie i aktywnie. Rozpoczął go w piątek koncert poetycko-jazzowy muzyki w Miejskim Ośrodku Kultury. O godz. 18.00 wystąpili Mariusz Stopnicki oraz Zgierska Grupa Poetycka Nietakt. 

Chyba największym wydarzeniem będzie jednak koncert Golec Orkiestra w Kościele św. Katarzyny w sobotę (15.01) o godz. 19.00.  Bracia Łukasz i Paweł wykonają najpiękniejsze polskie kolędy. Koncert został zorganizowany  w ramach promocji wspólnej inicjatywy parafii i miasta wykonania prac remontowo – konserwatorskich wieży kościoła wraz z przystosowaniem kondygnacji poziomu balkonów dla potrzeb platformy widokowej. Wstęp na koncert jest wolny, ale w jego trakcie księża pracujący w parafii zbiorą ofiarę wśród słuchaczy, która będzie przeznaczona na renowację wieży.

W czasie kiedy w zgierskiej farze kolędować będą bracia Golcowie wraz z mieszkańcami, w MOK Zgierz będzie miała miejsce konkurencyjna impreza – Pastorałki. Z koncertem wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Boruta (wstęp wolny). Jeśli komuś kolęd będzie mało ma szansę posłuchać ich jeszcze w niedzielę (16.01.) w Kościele Ewangelicko-Augsburski pw. Opatrzności Bożej przy ul. Spacerowej 2. Wystąpią tam uczniowie Szkół Muzycznych w Zgierzu. 
 
Fanom nieco mocniejszego grania polecamy koncert Ex Uaj Zed & Los Grandes Rudeboys w klubie AgRafKa (MOK), ul. Mielczarskiego 1. Muzykę w stylu Garaże, Rock, Rythm & Blues zaprezentują w sobotę o godz. 20.00. Tego też dnia w pubie Piwnica na pl. Jana Pawła II świętować będą I urodziny sympatycy oraz twórcy portalu ezg.info.pl. Wystąpią Pr0t0n oraz CJ Reign
 
Dla kinomaniaków MOK Zgierz przygotował kolejną atrakcję – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Raczej Filmowego, które obędzie się w Sali teatralnej w niedzielę (16.01) o godz. 16.00. Mile widziani wszyscy, którzy lubią dobre kino lub mają coś do powiedzenia na temat filmów. 
 
A jeszcze w sobotę kolejna nietuzinkowa impreza – obchody jubileusz 110-lecia połączenia tramwajowego między Łodzią, a Zgierzem. Będzie można przejechać się zabytkowymi tramwajami. Start godz. 10.00, przystanek Helenówek.
 
Najbliższy weekend to również kilka wydarzeń sportowych. W niedzielę w godzinach 10.00-14.00 na basenie Mosir przy ul. Leśmiana 1 odbędą się Pływackie Zawody Chopinowskie. Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie Szkoły pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego.
 
Ponadto na Mosirze przy ul. Wschodniej 2 w niedzielę również
 
  • Mecz piłki ręcznej MKS Zgierz – SPR Olkusz, godz. 17.00. 
  • Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w futsalu, godz. 9.00-16.00 
Wcześniej – w sobotę na tych samych obiektach:
 
  • Turniej piłki nożnej SHENKER, godz. 8.00.
  • HAL-KOP – I i II liga halowej piłki nożnej, godz. 15.00
 
Szczegółowe dane o imprezach mogą Państwo sprawdzić w naszym kalendarzu

Inne

Ciekawe artykuły