REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Ciężki poranek na zgierskich drogach

Do dwóch kolizji drogowych oraz dwóch potrąceń pieszych doszło jednego poranka (04.10.2010 r.). Najpierw około godz. 8:30 kierujący Hondą jadąc ul. Gołębią podczas skręcania w lewo w ul. Kościuszki nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu pieszemu. Z obrażeniami ciała 71 letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jak wykazało badanie 35 letni kierujący był trzeźwy. Do kolejnego potrącenia doszło na ul. Długiej około 9:20, tym razem z winy przechodzącej w niedozwolonym miejscu (poza pasami) 74 kobiety. Samochodem Opel Corsa kierowała rok od niej starsza kobieta jadąca w kierunku ul. 1 Maja. Uczestnicy zdarzenia również byli trzeźwi. Potrącona doznała ogólnych potłuczeń i trafiła do szpitala. 

Tuż potem około 9.30 na ul. Piątkowskiej włączający się do ruchu kierowca Skody wjechał wprost pod nadjeżdżającego Tira marki Scania. Zarówno on i jego pasażerka przewiezieni zostali do zgierskiego szpitala, a w uwalnianiu z zakleszczonego auta pomagali strażacy. Trasa w kierunku Kutna była zablokowana przez 1,5 h, gdzie utknęły samochody osobowe, Tiry i autobusy. Korkowała się również ul. Musierowicza.

O godz. 11 kiedy ruch został już rozładowany doszło do kolejnej kolizji na skrzyżowaniu Piątkowskiej i Musierowicza. Skręcający w lewo kierowca ciężarkowego Renault Premium nie zachował ostrożności i zawadził prawą tylnią częścią naczepy w bok nieprawidłowo z resztą zaparkowanej Toyoty Corolli. Obaj kierowcy: ciężarówki – 33 latek oraz osobówki – 56 latek zostali ukarani mandatami karnymi. To ciężki dzień na zgierskich ulicach – podsumowuje serię niebezpiecznych zdarzeń Liliana Garczyńska, rzecznik prasowy KPP w Zgierzu.   

 

Inne

Ciekawe artykuły