REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wszystkie sklepy z dopalaczami wokół Zgierza zamknięte

Sprawdziliśmy jak w ramach ogólnopolskiej akcji policji oraz inspektorów sanepidu wygląda sprawa zgierskich sklepów. Okazało się, że wszystkie „smartshopy” w powiecie są zamknięte. Łącznie zaplombowanych zostało podczas weekendowych działań 7 sklepów: 2 w Zgierzu, 2 w Aleksandrowie Łódzkim oraz po 1 w Głownie, Strykowie i Ozorkowie. Wszystkim właścicielom udało się dostarczyć decyzje Głównego Inspektora Sanitarnego. 
 
Krótka obserwacja pozwala zauważyć, że chętnych kupców jednak nie brakuje. Przechodnie zatrzymują się na chwilę, a samochody zwalniają, aby upewnić się czy oby na pewno sklepy są nieczynne. Widok opuszczonych rolet co niektórych bardzo rozczarowuje. 
 
Nie mieliśmy informacji, aby właściciele sklepów na terenie powiatu zgierskiego stawiali jakikolwiek opór lub nie chcieli się dostosować do przedstawionej im decyzji mówi Joanna Kącka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zanim sklepy zostały całkowicie zamknięte właścicielom pozwolono zabrać rzeczy osobiste. Następnie funkcjonariusze założyli plomby – dodaje.
 
Jak wygląda sprawa kontroli czy sklepy nie są otwierane? Patrolujemy w miarę możliwości okolice sklepówinformuje Joanna Kącka ale nie jesteśmy w stanie monitorować każdego punktu przez 24h na dobę, dlatego gdyby pojawiły się doniesienia ze strony obywateli, władz, czy mediów na pewno podejmiemy interwencję
 
Przypomnijmy, że w całym województwie łódzkim zamknięto 108 ze 122 sklepów z dopalaczami. Problem stawi fakt, że w sklepach pozostał sam towar, który traktowany jest jako cenny łup. Do włamania doszło np. do jednego sklepu na ul. Zgierskiej w Łodzi, skąd skradziono towar o wartości około 4 tys. zł. 
 
Co grozi właścicielom i sprzedawcom, którzy zechcą oferować towar wbrew decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego? Mogą spodziewać się kary grzywny, ale też dwóch lat pozbawienia wolności. 
 
Służby nadzoru zdecydowały się wprowadzić zakaz sprzedaży dopalaczy po serii przypadków zatruć w Polsce. Wcześniej wielokrotne próby działań władz centralnych i samorządowych nie dawały rezultatu. 
 

Inne

Ciekawe artykuły