REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City break – przerwa od codzienności

 Czujesz się przytłoczony szarą codziennością? Chcesz zregenerować siły, ale nie możesz pozwolić sobie na urlop? W takim razie skorzystaj z opcji, jaką jest city break.

Obecne czasy niejako wymuszają na nas życie w pośpiechu oraz – co gorsze – w stresie. Ciągła pogoń za pracą, zbyt szybko kończące się terminy wykonania projektów czy napięta atmosfera w zespole – oto czynniki, które niczym magnez wysysają z nas energię oraz optymistyczne podejście do powierzonych nam obowiązków. Co zrobić w momencie, kiedy czujemy się przytłoczeni wyżej wspomnianymi problemami? W takiej chwili warto poważnie rozważyć skorzystanie z opcji, jaką jest city break. Co to takiego?

City break to – w dosłownym tłumaczeniu – przerwa od miasta. Niemniej jednak w praktyce stwierdzenie to oznacza to prostu krótki wyjazd, stanowiący swego rodzaju namiastkę urlopu. Czemu warto skorzystać z opcji city break?

Urlop? Nie w tym miesiącu

Niezakończone projekty, pozostający na zwolnieniu współpracownicy czy okres wzmożonej pracy to okoliczności, które uniemożliwiają skorzystanie z urlopu wypoczynkowego. Jeśli jednak już teraz czujesz się wykończony, a myśl o kolejnym poniedziałku spędza ci sen z powiek, to sięgnij po city break. Co istotne to fakt, że tego rodzaju podróży wcale nie musisz planować z dużym wyprzedzeniem. Wystarczy, że w środku, a nawet pod koniec tygodnia zarezerwujesz lot oraz nocleg, a piątkowy wieczór będziesz mógł spędzić już w jednym z popularnych miast Europy.

Nie obawiaj się; wyjazd w stylu city break nie nadwyręży twojego budżetu. Jak to możliwe? Wystarczy, że zamiast standardowej oferty lotniczej wybierzesz tanie loty. Podobnie w przypadku noclegu; zamiast wynajmować pokój będąc u celu podróży, możesz zarezerwować tani hotel czy pensjonat korzystając z ofert gromadzonych przez portale turystyczne. 
 
Popularne kierunki
 
Jeśli podjąłeś już decyzję o wyjeździe, to pozostaje jedynie ustalenie kierunku podróży. Dokąd warto udać się na swego rodzaju mini – wakacje, jakimi są wyjazdy city break? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, niemniej jednak szczególnie polecane są zwłaszcza popularne miasta Europy, takie jak Porto w Portugalii, pełne zabytkowych kamienic i… aromatycznego wina. Warto dodać, że znajdujące się tu stare miasto, zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 
Masz ochotę na odrobinę luksusu? W takim razie koniecznie odwiedź Wiedeń. Nie brak tu najwyższej jakości kawiarni czy butików, oferujących swoim klientom towary z wyższej półki. Jednak Wiedeń przypadnie również do gustu osobom o duszy romantycznej, a nawet nieco melancholijnej, na co wpływ mają zarówno zabytkowe kamienice, jak i przemierzające po wiedeńskich ulicach dorożki.
 
Miłośnicy prawdziwych swojskich smaków powinni natomiast wziąć na cel Pragę, w której znajdą klimatyczne puby oferujące sporą ilość gatunków piw czy restauracje serwujące dania tradycyjnej kuchni czeskiej. Naturalnie Praga to również niezliczona wręcz ilość zabytków oraz liczone w setkach, galerie sztuki.
Inne

Ciekawe artykuły