REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czas na rejestrację w systemie viaTOLL

W maju rozpoczęła się rejestracja w systemie viaTOLL. Możliwa jest ona w 17 Punktach Dystrybucji zlokalizowanych w pobliżu dużych przejść granicznych oraz 16 Punktach Obsługi Klienta (POK). W punktach tych po podpisaniu umowy oraz wniesieniu kaucji w wysokości 120 zł będzie można odebrać urządzenie pokładowe viaBOX. Lokalizacja wybranych Punktów Dystrybucji przy przejściach granicznych ma ułatwić rejestrację zagranicznym użytkownikom.

Dodatkowo uruchomionych zostanie 190 Punktów Dystrybucji na wybranych stacjach Orlen (106), BP (58) i Lotos (18). Kolejnych 8 zlokalizowanych jest w oddziałach firmy JAS-FBG S.A. Początkowo będą one pełnić funkcje informacyjne. Do 31 maja powinny one już świadczyć usługę pełnej rejestracji w systemie viaTOLL. Przy drogach krajowych i autostradach zamieszczone zostały banery oraz znaki informacyjne o nowym systemie poboru opłat.

W naszym regionie rejestracja ma być możliwa na stacji Bliska w Zgierzu, PKN Orlen w Głownie, PKN Orlen w Łodzi przy ul. Strykowskiej, czy w oddziale JAS-FBG w Łodzi przy ul. Rokicińskiej 168.

Listę Punktów Dystrybucji i Punktów Obsługi Klienta można sprawdzić na stronie www.viatoll.pl

ViaTOLL to system, który wejdzie w życie 1 lipca br. i pozwoli kierowcom elektronicznie wnosić opłaty za korzystanie z sieci płatnych dróg krajowych. Będzie obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Z systemu będą mogli dobrowolnie korzystać kierowcy pozostałych pojazdów. Taka możliwość zostanie im udostępniona nie później niż od 1 stycznia 2012 roku. Dla nich viaTOLL będzie alternatywą dla manualnego sposobu płacenia za korzystanie z wybranych odcinków autostrad płatnych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). System viaTOLL będzie obowiązywał na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Z dokładnym wykazem i mapą sieci dróg płatnych można zapoznać się na stronie internetowej www.viatoll.pl oraz w każdym Punkcie Dystrybucji i Punkcie Obsługi Klienta.
 

Inne

Ciekawe artykuły