REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czujemy się coraz bezpieczniej

Blisko 78% mieszkańców województwa łódzkiego czuje się bezpiecznie podczas spacerów po zmroku w swojej okolicy, prawie dwie trzecie uznaje Policję za skuteczną, a 61% respondentów dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w okolicy ich miejsca zamieszkania. To wyniki badań społecznych przeprowadzonych na terenie całego kraju w styczniu 2011 r. na próbie liczącej ok. 17 tysięcy Polaków, w każdym województwie po 1000 losowo wybranych respondentów.

Komenda Główna Policji w styczniu 2011 r. zleciła niezależnym firmom zewnętrznym przeprowadzenie badania opinii publicznej. Polskie Badanie Przestępczości (PBP) do tej pory zrealizowano w czterech edycjach. Poszczególne części zostały przeprowadzone w styczniu 2007, 2008, 2009 i 2011 r. W porównaniu z poprzednimi edycjami wyniki w styczniu tego roku są najlepsze.

Polaków, w tym także mieszkańców województwa łódzkiego zapytano o skuteczność Policji w walce z przestępczością. Prawie dwie trzecie respondentów uznaje Policję za sprawnie działającą. W porównaniu z poprzednią edycją badania, oceny skuteczności Policji wzrosły. Jest to najlepszy wynik od 2006 r., kiedy to pytanie po raz pierwszy pojawiło się w badaniu.
 
Duża część mieszkańców województwa łódzkiego pozytywnie ocenia pracę Policji. 61% dobrze ocenia pracę policjantów pełniących służbę w okolicy miejsca zamieszkania respondentów. Blisko 60% uważa, że Policja jest skuteczna w walce z przestępczością (to 10-cio procentowy) wzrost w  porównaniu z ostatnimi badaniami w 2009 r.). Spośród zagrożeń w pobliżu miejsca zamieszkania najbardziej obawiają się brawurowo jeżdżących kierujących, w dalszej zaś kolejności włamań i rozbojów.
 
Zdecydowana większość mieszkańców Polski deklaruje wysokie poczucie bezpieczeństwa. Blisko 78% mieszkańców naszego województwa czuje się bezpiecznie podczas spacerów po zmroku w swojej okolicy. Przeciwne odczucia wyraża mniej niż jedna piąta badanych.

Inne

Ciekawe artykuły

Jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika?

Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca nie tylko wiedzy, lecz przede wszystkim systematyczności. Przy dużej powierzchni terenu zewnętrznego, warto posiłkować się automatycznymi rozwiązaniami nawadniającymi, dzięki którym

Wigilia w hotelu? Pomysł na Święta nad morzem!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który każdy pragnie spędzić z najbliższymi. Pięknie ustrojona choinka, wyśmienite potrawy, apetyczne ciasta, wspólne śpiewanie kolęd, łamanie opłatkiem i

Gdzie warto polecieć na wakacje zimą?

Uwielbiasz słońce i wysokie temperatury, a w październiku najchętniej zapadłbyś w sen zimowy? Gdy za oknem zimno, ciemno i szaro, wybierz się na egzotyczne wakacje