REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wizyta Ambasadora Republiki Azerbejdżanu

W środę 6.04..2011 r. do Zgierza przyjedzie z wizytą Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce.

Zamysłem Ambasadora jest przybliżenie oraz promocja Azerbejdżanu wśród młodzieży, przedsiębiorców oraz mieszkańców Zgierza, co przyczynić się może do nawiązania współpracy kulturalno-gospodarczej jak również do poszerzenia wiedzy o świecie i innych kulturach.

Na spotkanie zaprasza Prezydent Zgierza, Iwona Wieczorek. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży, przedsiębiorców oraz mieszkańców miasta Zgierza. 
 
Podczas spotkania zaplanowana jest projekcja filmu o Azerbejdżanie oraz prezentacja muzyczna zespołu, który będzie brał udział w Konkursie EUROWIZJI reprezentując Azerbejdżan. Będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi.
 
Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2011 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Miasta Zgierza (pl. Jana Pawła II 16) w sali nr 114 .
 
Azerbejdżan położony jest nad Morzem Kaspijskim, graniczy z Rosją, Gruzją, Armenią, Iranem i Turcją. Pod względem ustrojowym państwo to jest republiką prezydencką. Ludność wynosi 9 mln osób, a dominującą religią jest islam. Stolicą jest Baku. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a