REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czy zdążą z ozdobami?

Mamy już weekend. Ostatnio na pl. Jana Pawła II, przed gmachem Urzędu Miasta stanęła choinka. W świąteczny sposób oświetlony jest również sam budynek. Poza tym brakuje charakterystycznych lampionów i ozdób świetlnych, które pamiętamy z ubiegłego roku. Również żadnych znaków nadchodzących świąt nie widać na pl. Kilińskiego. 
 
W niedzielę na płycie pl. Jana Pawła II odbędzie się zgierskie spotkanie wigilijne. Będą kolędy i potrawy wigilijne, a także renifery. Te ostatnie będzie można oglądać w specjalnej zagrodzie już w sobotę. Zaniepokojeni zapytaliśmy Urząd Miasta czy świąteczne oświetlenie pojawi się w mieście czy może jego brak to oznaka oszczędności, bo jak przyznają nieoficjalnie urzędnicy zgierskiego magistratu, w obecnej sytuacji oszczędza się „na wszystkim”. 
 
 – Dekoracje świąteczne (te które wisiały w zeszłym roku) zostaną zawieszone zarówno na pl. Jana Pawła jak i na pl. Kilińskiego. Na pewno zostanie to zrobione przed niedzielą – uspokaja jednak Katarzyna Sendal z Wydziału Promocji Miasta UMZ. 
 
O świąteczną aurę jesteśmy zatem w Zgierzu spokojni. 
 

Inne

Ciekawe artykuły