REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czy zegarek to dobry pomysł na prezent dla mężczyzny?

Wokół wręczania zegarków w formie prezentu krąży wiele wątpliwości oraz przesądów. Jednak jak zwykle w przypadku wszelkich zabobonów, mają one niewiele wspólnego z prawdą. Z pewnością nie trzeba obawiać się, że podarowanie komuś czasomierza źle wróży czy przyniesie mu nieszczęście! Naszym zdaniem jest wręcz przeciwnie. To prezent bardzo przydatny, w dobrym guście. Na dodatek pozostanie z właścicielem przez długie lata!

Skąd wzięły się wątpliwości dotyczące wręczania zegarków na prezent?

Tak naprawdę pochodzą one z zamierzchłych czasów, kiedy zegarek bardzo wiele kosztował i zaliczał się do kategorii dóbr luksusowych. Wówczas przesądy pełniły swego rodzaju wymówkę, która mogła usprawiedliwić rezygnację z takiego prezentu. A jakie argumenty wysuwano? Jeden z nich mówił, że taki podarunek oznacza odliczanie czasu do śmierci obdarowanej osoby, drugi miał sygnalizować, że czas znajomości jest policzony. Naszym zdaniem lepiej porzucić wiarę w zabobony i po prostu skupić się na zaletach zegarków męskich.

Dlaczego warto wybrać zegarek na prezent?

Przede wszystkim zegarek to praktyczny podarunek, który bez wątpienia przyda się w codziennym użytkowaniu, albo przynajmniej podczas specjalnych okazji – wszystko zależy od tego, jaki model wybierzemy. W końcu dziś każdy żyje w biegu, dlatego warto móc sprawdzić godzinę w szybki, wygodny sposób bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni. Nie da się też ukryć, że porządny zegarek to symbol statusu!

Jaki zegarek wręczyć mężczyźnie?

Tutaj dobrze kierować się gustem pana, do którego ma trafić czasomierz. Dobrze zwrócić uwagę na modele, które nosił do tej pory, a także uwzględnić jego styl ubierania się. Czy częściej stawia na sportowy luz, casualową swobodę czy może klasyczną elegancję?

Mężczyzna, który ma tradycyjne podejście do mody, na pewno ucieszy się z zegarka na skórzanym, brązowym lub czarnym pasku ze stonowaną kopertą. Z kolei w przypadku panów, którzy cenią casualowe podejście do mody, mamy nieco większy wybór. Dlatego tutaj polecamy zegarki na skórzanych paskach, ale np. z bardziej dekoracyjną kopertą. Świetny przykład takiej realizacji to polskie zegarki Xicorr. Trafiony wybór to także zegarki na stalowej bransolecie, które pasują do swetra oraz marynarki o sportowym kroju. Z kolei każdy fan sportu pokocha czasomierz z licznymi funkcjonalnościami – tutaj opcji nie brakuje. Miłośnika nowoczesności ucieszy smartwatch.

Zegarek na prezent od cenionego producenta

Zachęcamy, aby kupując prezent, zawsze sięgać po sprawdzone, niezawodne marki zegarmistrzowskie. Dobry przykład to bez wątpienia zegarki Xicorr, które uznaje się za prawdziwie kultowe. Tworzy je polski producent dobrze znany miłośnikom wysokiej jakości akcesoriów. Inne propozycje to popularne w Polsce firmy Atlantic, Casio, Diesel czy Swatch. Tych oraz wielu innych, ciekawych producentów zegarków można znaleźć w sklepie internetowym zegarki.pl. Zapewniamy, że dostępne tam czasomierze zaskakują funkcjami oraz stylowym wyglądem.

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a