REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Czytający Zgierz – happening na placu Jana Pawła II

Happeningiem na Placu Jana Pawła II, który odbył się w dniu 17 sierpnia 2011 r.  zainaugurowano akcję "Czytający Zgierz". Wydarzenie w centrum miasta spotkało się z zainteresowaniem wśród zgierzan, którzy zwracali uwagę na książki udostępnione mieszkańcom w ramach akcji. Do czytania zachęcali m.in. prezydent Zgierza Iwona Wieczorek i Jeż ze Zgierza.

Książki będą również specjalnie pozostawiane w autobusach, tramwajach, przystankach i na ławkach. Można je będzie zabrać do domu, przeczytać i ponownie zostawić w jednym z takich miejsc. „W obieg” można włączyć również własne, niepotrzebne już książki, zostawiając je w wyznaczonych miejscach lub przynosząc do Miejsko – Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Łódzkiej 5 albo do Centrum Kultury Dziecka przy ul. Rembowskiego 17.

    Celem akcji jest uświadomienie jak ważną rolę, także w dobie Internetu, wciąż odgrywa książka. W ramach akcji we wrześniu zostaną ponadto zrealizowane:

  • warsztaty "Spotkania z historią – papier ręcznie czerpany" (organizowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną)
  • spotkanie z pisarzem (organizowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną)
  • wieczorek poetycki z udziałem Grupy Poetyckiej "Nietakt"(organizowane przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną)
  • maratony filmowe (przedstawiane będą ekranizacje lub adaptacje filmowe książek) – organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury.

    Więcej informacji na temat w/w akcji będzie można uzyskać w najbliższym czasie na stronie www.bibliotekazgierz.pl oraz na plakatach informacyjnych miasta Zgierza.

Organizatorami akcji są  Młodzieżowa Rada Miasta Zgierza i Młodzieżowy Bank Pracy. Partnerami akcji są: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zgierzu, Miejski Ośrodek Kultury, Centrum Kultury Dziecka, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi oraz Zgierska Grupa Poetycka "Nietakt".

Partnerem akcji jest portal WirtualnyZgierz.pl
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a