REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Debiut Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Łódzka Kolej Aglomeracyjna powstaje z myślą o mieszkańcach województwa łódzkiego, po to, aby poprawić jakość transportu pasażerskiego w regionie. Nowy tabor to ekologiczne, komfortowe i bezpieczne pojazdy, które będą kursowały po szlakach kolejowych województwa. Pierwsze składy wyjadą na tory w czerwcu 2014 roku. Mieszkańcy zyskają nowe, punktualne i szybkie połączenia do pracy i szkoły, na zakupy czy wycieczki w atrakcyjne miejsca regionu. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu poziomu ochrony środowiska, zmniejszenia liczby wypadków drogowych i rozwoju gospodarczego regionu.

Pierwsze pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przyjechały już do Łodzi, a ich uroczysta prezentacja odbyła się w ostatnim dniu kwietnia.

Zakupionych zostało 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych. To najnowsza generacja pojazdów z rodziny FLIRT (Fast Light Innovative Regional Train). Pociągi spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa, są ergonomiczne i ekologiczne. Składy wyposażone są biletomaty, klimatyzację, stojaki na rowery i gniazdka elektryczne. Dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w kamery monitorujące wnętrze i otoczenie oraz wyświetlacze LCD wraz z systemem umożliwiającym nadawanie komunikatów z kabiny maszynisty. Pojazdy będą mogły jeździć z prędkością 160 km na godz. i pomieszczą 254 pasażerów. Dostawcą taboru jest firma Stadler Polska Sp. z o.o. Z siedzibą w Siedlcach, a podzespoły produkowane były w aleksandrowskim oddziale firmy ABB.

Pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wyjadą na tory 15 czerwca i będą kursowały pomiędzy Łodzią a Łowiczem, Sieradzem, Zgierzem, Kutnem i Koluszkami. Pociągi będą obsługiwały także kolej obwodową Łodzi. Składy będą zatrzymywały się na istniejących, zmodernizowanych jak i nowopowstałych przystankach na trasach kolejowych województwa. Na tory powiatu zgierskiego pociągi wjadą w październiku br.

Inne

Ciekawe artykuły

W czym pomoże dobry adwokat?

W profesjonalnej kancelarii adwokackiej możemy uzyskać rzetelną poradę prawną czy rozwiązać różnego rodzaju problemy z prawem. Doświadczony adwokat zawsze indywidualnie podchodzi do każdego klienta, dlatego

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.