REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

1000 kwiatów na Światowy Dzień Ziemi w Zgierzu

Około tysiąca kwiatów posadziły dzieci ze zgierskich szkół podstawowych w środę 30 kwietnia 2014 r. w Zgierzu przed Urzędem Stanu Cywilnego. Akcja zainspirowana Światowym Dniem Ziemi miała na celu promowanie postaw ekologicznych już u najmłodszych mieszkańców miasta. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci z klas trzecich wszystkich szkół podstawowych ze Zgierza. 

– Z inicjatywy pani prezydent szkoły zostały poproszone od posadzenia kwiatów przed Urzędem Stanu Cywilnego w naszym mieście. Jest to dla dzieciaków ogromna frajda – cieszą się że mają praktyczną lekcję przyrody, kontakt bezpośredni z naturą, robią to bardzo fajnie i bardzo dobrze – mówi Katarzyna Filipiak z Wydziału Oświaty UMZ
 
Akcja ma za zadanie promowanie postaw ekologicznych, żeby dzieci szanowały i dbały o zieleń. Zostało zakupionych około tysiąc kwiatów jednorocznych z gatunku begonia stale kwitnąca, aksamitka i starzec. Kwiaty zostały posadzone w formie rabatów. Każda szkoła ma własną rabatę z tabliczką – mówi Mirosława Sobolewska z Wydziału Projektów i Infrastruktury UMZ.
 
Podczas prac dzieci odwiedziła prezydent Iwona Wieczorek, z którą można było wykonać pamiątkowe zdjęcia. 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są rodzaje noży masarskich?

Noże są niezbędnym wyposażeniem w każdej kuchni. Aby obróbka żywności, zwłaszcza mięsa mogła być wykonywana w sposób komfortowy i bezpieczny, powinniśmy posiadać najwyższej jakości sprzęt.