REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dobry program dla łódzkiego

Rząd przyjął Program Budowy Dróg Krajowych do roku 2023 z perspektywą do 2025 r. O korzyściach, jakie z niego wynikają dla województwa łódzkiego, mówił w Zgierzu marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Dlaczego właśnie w Zgierzu? – To jedno z miast, które w naszym regionie skorzysta z rządowego planu najbardziej – przekonywał marszałek i zaprezentował przebieg planowanej trasy szybkiego ruchu S14. Jest to zachodnia obwodnica aglomeracji łódzkiej, która będzie jednocześnie obwodnicą Zgierza. Połączy ona autostradę A2 (wschód – zachód) z drogą ekspresową S8 biegnącą z Łodzi do Wrocławia.
 – Budowa tej drogi pozwoli odkorkować Zgierz, odetchnąć miastu i da nowe szanse na rozwój – mówił marszałek.
Dzięki temu że jest już przygotowana pełna konieczna dokumentacja techniczna, budowa drogi może się rozpocząć już w przyszłym roku.
Marszałek przypomniał także, że na rządowej liście dróg do budowy są również przebiegające przez nasze województwo: S12 z Piotrkowa przez Sulejów w stronę Radomia oraz S74 z Sulejowa w stronę Kielc i dalej do Stalowej Woli.
 
– Nasze województwo będzie bezsprzecznie najlepiej skomunikowane w kraju – dodał marszałek.
Rząd planuje, że w ciągu najbliższych 10 lat powstanie w sumie 3,9 tys. km autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz 57 obwodnic miast w ciągach dróg krajowych.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,