REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dobry wzrok na start 1.09 – 12.10.2014 (patronat medialny)

 W zastraszającym tempie rośnie liczba dzieci, które cierpią z powodu krótkowzroczności. Problemem diagnostycznym w tym przypadku jest to, że dziecko nie wie, że widzi źle. Bardzo często nawet rodzice nie zauważają tego problemu i dopiero w szkole, podczas nauki czytania i pisania okazuje się, że wada wzroku jest zaawansowana. 1 września rusza akcja DOBRY WZROK NA START, której celem jest pomóc dzieciom widzieć lepiej już na początku nauki.

Liczba dzieci, które z powodu wad wzroku gorzej się uczą, mają problemy z koncentracją oraz cierpią na bóle głowy, rośnie z roku na rok. Zapewnienie ochrony dla wzroku malucha to zadanie rodzica. Jeśli w porę dziecko zostanie przebadane przez okulistę, ma szansę na prawidłowy rozwój, a nawet całkowite wyleczenie. 

To już epidemia

Najczęstszą wadą wzroku u dzieci jest krótkowzroczność, a to z powodu zbyt dużej liczby godzin, spędzanych nie na podwórku, ale przed telewizorem lub ekranem komputera. Z badań przeprowadzonych przez brytyjską organizację „Blind children” wynika, że od 2006 roku systematycznie wzrasta liczba dzieci niedowidzących (o 9%). Na alarm biją również naukowcy USA, Azji i Europy. W tej chwili okuliści zgodnie stwierdzają, że krótkowzroczność to w dzisiejszych czasach epidemia.

Szkła za symboliczną 1zł

Akcja DOBRY WZROK NA START potrwa od 1 września do 12 października br. W jej ramach rodzice, realizujący recepty od okulisty będą mogli zakupić soczewki z powłoką antyrefleksyjną do okularów dziecięcych w cenie symbolicznej złotówki. Wydatki, jakie rodzice muszą ponieść, aby wyprawić dziecko do szkoły często przekraczają domowy budżet – mówi Agnieszka Mikołajczyk, rzecznik akcji DORBY WZROK NA START – Postanowiliśmy wspomóc w ten sposób rodziców dzieci, u których wykryto wadę wzroku. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do tego, że dzieci z wadami wzroku będą mogły, dzięki odpowiednio dobranym szkłom, lepiej się uczyć, ponieważ poprawi się również ich koncentracja – dodaje. Gdzie będzie można dokonać zakupu? We wszystkich salonach ITALOOPTICA w Zgierzu, Łodzi i Głownie. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w akcji jest okazanie legitymacji szkolnej. Akcją objęte są dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i gimnazjum. 

Jeśli dziecko męczy się przy układaniu puzzli, w przedszkolu miało kłopoty z koncentracją, rozpoznawaniem symboli na odległość, mruży oczy, kiedy siedzi dalej od telewizora, nie interesuje się literkami lub cyferkami oraz skarży się na bóle głowy – należy zgłosić się do okulisty i zbadać wzrok, aby wykluczyć ewentualne wady. Zwlekanie z wizytą u specjalisty może bowiem mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia naszej pociechy.

Inne

Ciekawe artykuły