REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dookoła świata za pomocną dłoń

 Starosta Zgierski Jacek Socha życzył we wtorek (14.09.2010 r.) udanego rejsu 14-letniemu Kacprowi Kafarskiemu-Kowalczykowi, który już 25 września wyrusza w podróż „Dookoła Świata za Pomocną Dłoń”.

 Kacper jest jednym z 30 młodych ludzi z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do rejsu organizowanego przez Fundację „Szkoła pod Żaglami”. W czasie 4 miesięcznej przygody na jachcie „Chopin” żeglarz będzie promował powiat zgierski, opowiadając o jego walorach, zostawiając w portach anglojęzyczne ulotki o naszym regionie i zachęcając do odwiedzenia zgierskiego. Mieszkańcy powiatu będą mogli na bieżąco śledzić koleje losu Kacpra wchodząc na stronę internetową www.powiat.zgierz.pl , gdzie będą umieszczane relacje i zdjęcia z rejsu. 
 
Kacper przeszedł trzyetapowe eliminacje, by móc popłynąć w rejs. Zdobył wyróżnienie za napisanie wypracowania o tematyce marynistycznej, wykazał się zaangażowaniem na polu społecznym, pomagał starszym osobom, był stajennym a na koniec pokonał rywali (w szranki o udział w rejsie stanęło 700 chętnych!) w zawodach sportowych rozgrywanych w Szkole Orląt w Dęblinie.
Kiedy już dowiedział się, że będzie tym szczęśliwcem, który popłynie jachtem okazało się, że w powodu powodzi wycofali się sponsorzy mający w pełni sfinansować rejs. Rodzice Kacpra zwrócili się o wsparcie finansowe do Starosty Zgierskiego, a ten pokrył koszty zakupu biletu lotniczego z Karaibów do Polski oraz ubrań, które będą przydatne podczas długiej podróży.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają