REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dookoła świata za pomocną dłoń

 Starosta Zgierski Jacek Socha życzył we wtorek (14.09.2010 r.) udanego rejsu 14-letniemu Kacprowi Kafarskiemu-Kowalczykowi, który już 25 września wyrusza w podróż „Dookoła Świata za Pomocną Dłoń”.

 Kacper jest jednym z 30 młodych ludzi z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do rejsu organizowanego przez Fundację „Szkoła pod Żaglami”. W czasie 4 miesięcznej przygody na jachcie „Chopin” żeglarz będzie promował powiat zgierski, opowiadając o jego walorach, zostawiając w portach anglojęzyczne ulotki o naszym regionie i zachęcając do odwiedzenia zgierskiego. Mieszkańcy powiatu będą mogli na bieżąco śledzić koleje losu Kacpra wchodząc na stronę internetową www.powiat.zgierz.pl , gdzie będą umieszczane relacje i zdjęcia z rejsu. 
 
Kacper przeszedł trzyetapowe eliminacje, by móc popłynąć w rejs. Zdobył wyróżnienie za napisanie wypracowania o tematyce marynistycznej, wykazał się zaangażowaniem na polu społecznym, pomagał starszym osobom, był stajennym a na koniec pokonał rywali (w szranki o udział w rejsie stanęło 700 chętnych!) w zawodach sportowych rozgrywanych w Szkole Orląt w Dęblinie.
Kiedy już dowiedział się, że będzie tym szczęśliwcem, który popłynie jachtem okazało się, że w powodu powodzi wycofali się sponsorzy mający w pełni sfinansować rejs. Rodzice Kacpra zwrócili się o wsparcie finansowe do Starosty Zgierskiego, a ten pokrył koszty zakupu biletu lotniczego z Karaibów do Polski oraz ubrań, które będą przydatne podczas długiej podróży.

Inne

Ciekawe artykuły

Jakie są zalety opon wielosezonowych?

Liczne zalety opon wielosezonowych sprawiają, iż coraz więcej kierowców wybiera je zamiast tradycyjnego ogumienia sezonowego. Zamiast poświęcać czas i pieniądze na wymianę letnich i zimowych

4 zasady wymiany akumulatora

Słabnący akumulator wysyła czasem sygnały o zbliżającej się śmierci technicznej. Gorzej świecące światła, wyłączenie się wspomagania to tylko przykłady. O tym, że akumulator nie działa,