REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dopiero strzały powstrzymały pseudokibiców, którzy wywołali burdę

8 pseudokibiców zostało zatrzymanych, a kolejni są typowani po burdzie wszczętej w trakcie sobotniego meczu VI ligi pomiędzy Orłem II Parzęczew a Spartą Leśmierz. Do zdarzenia doszło 30 kwietnia na boisku w Parzęczewie.

Mecz nie był zgłoszony policji a organizator z uwagi na uczestnictwo około 70 widzów nie zapewnił służb porządkowych. W pewnym momencie na murawę wbiegł kibic drużyny przyjezdnej, który nawoływał pozostałych do bójki, znaczna część zaczęła skandować wulgarne i prowokujące do agresji hasła. W związku z taką sytuacją, nad którą nikt z organizatorów nie był w stanie zapanować około 15.50 wezwano patrol z pobliskiego posterunku.

Funkcjonariusze wylegitymowali znajdującego się pod wpływem alkoholu 27 latka, który zachowywał się agresywnie znieważając podczas tych czynności policjantów. Uwaga nietrzeźwych kibiców skupiła się zamiast na rozgrywkach sportowych na funkcjonariuszach. Po chwili zarówno 27-latek z Leśmierza jak i grupa kibiców obu drużyn wtargnęła na płytę boiska gdzie znaleźli się także interweniujący stróże prawa. Pomiędzy sympatykami obu drużyn doszło do bójki. Wówczas przerwano mecz.

Wezwano również posiłki z Komisariatu Policji w Ozorkowie. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zobaczyli starcie z udziałem około 20-30 osób. Przez kilku najbardziej agresywnych atakowany był również policjant z patrolu, który na miejscu pojawił się jako pierwszy. Żadne nawoływania do zachowania zgodnego z prawem nie skutkowały w związku z czym w sytuacji zagrożenia życia zaatakowanych funkcjonariuszy, którzy znaleźli się w samym centrum wydarzeń policjant z Ozorkowa po wyczerpaniu procedury oddał w górę dwa strzały ostrzegawcze. To zdecydowanie poskutkowało i ostudziło chuligańskie zapędy nietrzeźwych pseudokibiców. Kilku z nich zostało zatrzymanych na miejscu, wśród nich sprawca napaści na policjanta, pozostali do policyjnego aresztu trafili w ciągu następnych godzin.

Łącznie do tej pory zatrzymano 8 mężczyzn w wieku od 17 do 30 lat, wszyscy są mieszkańcami Leśmierza. Typowani są kolejni uczestnicy burdy na stadionie. Funkcjonariusze zapowiadają dalsze zatrzymania. Dzisiaj z zebranym do tej pory materiałem dowodowym zapoznawał się prokurator. W sprawie znajduje się także nagranie telefonem komórkowym, które może okazać się bardzo przydatne w przypisaniu konkretnych czynów poszczególnym zatrzymanym. W grę wchodzę zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza i znieważenia policjantów, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa, a także odpowiedzialność za szereg wykroczeń takich jak m.in. zakłócenie porządku, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, używanie słów wulgarnych. Sprawa jest rozwojowa. 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a