REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dotkliwie pobili 25 latka, święta spędzili w areszcie

 Zgierscy policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali sprawców rozboju. Czterech mężczyzn, w tym jeden nieletni, dotkliwie pobili i okradli 25 latka ze Zgierza. Zaraz po tym oddalili się z miejsca zdarzenia. Do zdarzenia doszło 23 grudnia 2010 r. około 22.30 w Zgierzu na ul. Dubois na zapleczu sklepu całodobowego. 

Dyżurny KPP w Zgierzu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na zapleczu sklepu całodobowego przy ul. Dubois czterech mężczyzn bije człowieka. Natychmiast na miejsce udali się policjanci, którzy zastali dotkliwie pobitego mężczyznę z krwawiącymi ranami. W rozmowie z nim ustalili, że około godz. 22.30 gdy wchodził do sklepu zaraz za nim wszedł mężczyzna, który zażądał od niego kupna piwa. Zagroził pobiciem gdy tego nie zrobi. Pokrzywdzony stanowczo odmówił. Taka odpowiedź nie spodobała się amatorowi piwa, który agresywnie zareagował na odmowę. Zaczął bić mężczyznę i wyciągać ze sklepu. Na zewnątrz znajdowali się trzej mężczyźni, którzy przyłączyli  się do pierwszego oprawcy. Leżącego 25 latka zaczęli brutalnie bić i kopać. Jeden z napastników wyciągnął z kieszeni ofiary portfel z pieniędzmi w kwocie 25 zł i telefon komórkowy. Po tym fakcie cała czwórka spokojnie oddaliła się w kierunku ul. Narutowicza.
 
Pokrzywdzony oświadczył, że jest w stanie rozpoznać swoich oprawców i wspólnie z policjantami radiowozem udali się w kierunku ulic Dąbrowskiego i Narutowicza. Tam na wysokości zgierskiego muzeum zauważyli czterech mężczyzn, których pokrzywdzony rozpoznał jako sprawców pobicia i kradzieży. Dalej sytuacja rozwinęła się bardzo dynamicznie. Policjanci wyskoczyli z radiowozów i osaczyli rozbojarzy. Ci zachowywali się agresywnie i nie wykonywali poleceń mundurowych. Wyraźnie widać było, że są pod wpływem alkoholu. Z uwagi na ich zachowanie funkcjonariusze użyli wobec nich siły fizycznej i kajdanek. Podczas przeszukania u jednego z nich policjanci znaleźli portfel pokrzywdzonego. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 16, 25, 26 i 34 lata. Wszystkich zatrzymanych przewieziono do KPP w Zgierzu gdzie poddano badaniu stanu trzeźwości z wynikami:  26 latek – 1,06 promila, 25 – latek – 1,56 promila. Nieletni 16 latek miał aż 1,88 promila alkoholu. 34 latek odmówił poddania się badaniu, dlatego pobrana została od niego krew. Wszystkich mężczyzn osadzono w zgierskim areszcie. 
 
Trzech z nich usłyszy zarzuty dokonania rozboju za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Nieletni stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Inne

Ciekawe artykuły