REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Drogi napędzają rozwój

Z udziałem ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka w Muzeum Fabryki w Manufakturze odbyła się debata poświęcona inwestycjom drogowym w regionie łódzkim. W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele władz województwa z marszałkiem Witoldem Stępniem, a także prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz włodarze miast ościennych: prezydent Zgierza Iwona Wieczorek, prezydent Pabianic Zbigniew Dychto, burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski.

Według informacji przekazanych przez Główną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wartość inwestycji komunikacyjnych realizowanych w Łodzi i regionie wynosi 14 mld zł. Dlatego potrzebny jest dialog między wszystkimi jednostkami administracji państwowej i samorządowej.
 
Rozwój infrastruktury determinuje wzrost miast i regionów. Inwestycje komunikacyjne w Łodzi i województwie to szansa na wydobycie nowego potencjału i impulsu rozwojowego na następne lata – przekonywał minister Cezary Grabarczyk.
 
W dyskurs szybko włączyli się przedstawiciele miast będących w obrębie łódzkiej metropolii: – Węzeł autostradowy w pobliżu Strykowa z szybkim wylotem na wszystkie strony świata powoduje, że gmina, która kieruję, jest najlepiej skomunikowana gminą w Polsce – cieszył się burmistrz Andrzej Jankowski, który jednak dalszą możliwość rozwoju województwa widzi w zintegrowaniu prac poszczególnych gmin i powiatów.
 
Takim miejscem dyskusji o przyszłości województwa jest w tym zakresie Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który właśnie jest tworzony – odpowiedział marszałek Witold Stępień, podkreślając jednocześnie dobrą współpracę z samorządowcami miast i gmin, w  szczególności dobrze przygotowane wnioski o środki unijne na inwestycje drogowe: –  Widać duże zaangażowanie prezydentów, burmistrzów oraz wójtów w sprawy poprawy infrastruktury.

Inne

Ciekawe artykuły

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają