REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Drogowe akcje policji w ostatni weekend wakacji

Mamy ostatni wakacyjny weekend. Bez wątpienia natężenie ruchu na drogach będzie większe niż na co dzień. Dlatego Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi apeluje o ostrożną jazdę. Przede wszystkim nie spieszmy się. Wrogiem uczestników ruchu drogowego jest pośpiech i brawura, a także zmęczenie. My zaś ostrzegamy – na drogach w całym kraju będzie więcej niż zwykle patroli. Policja przeprowadzi kolejną w tym roku akcję "Prędkość".  Wciąż niedostosowanie prędkości do warunków jazdy jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pozostałe to wyprzedzanie na trzeciego oraz jazda w stanie nietrzeźwości. Policjanci w ten weekend czuwając nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą zwracać uwagę na wszelkie przejawy łamania przepisów. 

Przy okazji przedstawiamy statystyki policji odnośnie bezpieczeństwa na łódzkich drogach w okresie minionych 7 miesięcy:

Łącznie zatrzymano 7131 nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali 558 zdarzeń drogowych na skutek, których 8 osób zginęło a 178 odniosło obrażenia. Odnotowano 60125 przekroczeń dozwolonej prędkości, której przyczyną było 2719 kolizji drogowych oraz 482 wypadki, w których śmierć poniosło 30 osób a 652 obrażenia ciała.

Policja przypomina również o ograniczeniach dotyczących samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:
27 sierpnia zakaz obowiązuje w godzinach od 18.00 do 22.00,
28 sierpnia od 8.00 do 14.00,
29 sierpnia od 8.00 do 22.00. 

SZEROKIEJ DROGI !

 

Inne

Ciekawe artykuły