REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

DUCH – akustycznyczny trip-hop pierwszy raz w Łódzkiem – 20.01.2012

W piątek 20 stycznia, w Pubie Agrafka w Zgierzu wystąpi zespół DUCH. Grupa powstała na początku 2010 r. w Krakowie skupiając młodych muzyków, których twórczość opiera się na gatunkach muzyki alternatywnej, głównie trip-hopie, nadając muzyce akustycznej nowy wymiar.

DUCH łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną. Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., czy Massive Attack.

Koncert w Zgierzu będzie pierwszym występem zespołu w łódzkich okolicach. Zespół bierze udział w konkursie Soundrive.pl, w którym promuje utwór "Czarne Koła", do tekstu Tadeusza Gajcego. Na DUCHa można głosować w konkursie Soundrive.pl: http://bit.ly/ueHIMa.

Debiutancki album DUCHa do przesłuchani na Last.fm:
www.lastfm.pl/music/Duch

DUCH
Pub Agrafka, ul. Mielczarskiego 1, Zgierz|
20 stycznia, piątek, godz. 20
Bilety na koncert: 10 zł

 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak wygląda proces mycia elewacji?

Czysta i schludna elewacja to wizytówka każdego budynku. Nie tylko podnosi estetykę, ale przede wszystkim chroni konstrukcję przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz,