REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dwóch młodzików ma już 14 przestępstw na koncie

Zatrzymano zgrany duet braci, który wykorzystywał łatwowierność i współczucie osób na terenie Zgierza i Aleksandrowa kradnąc im przy tym pieniądze.

Dwaj bracia z Poddębic w wieku 16 i 17 lat działali na terenie powiatu zgierskiego od pół roku. Najwięcej przestępstw popełnili na terenie Aleksandrowa Łódzkiego i Zgierza. Oprócz tego na swoim koncie mają kradzieże w Konstantynowie Łódzkim i Pabianicach. Do chwili obecnej policja udowodniła im 14 przestępstw. 22 grudnia 2011 r. policjanci z Aleksandrowa Łódzkiego w godzinach rannych zapukali do wynajmowanego przez braci mieszkania w Łodzi na Bałutach. Obydwaj zostali zatrzymani i przewiezieni na teren komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie braciom kilkunastu zarzutów.

Ofiarami przestępczego duetu najczęściej padały osoby starsze. Sprawcy wykorzystywali współczucie i łatwowierność swoich ofiar mówiąc, że są głodni i prosząc o drobne kwoty pieniędzy. Mężczyźni w swoich poczynaniach potrafili być jeszcze bardziej zuchwali. Zdarzało się, że wchodzili do firm wykorzystywali nieuwagę będących tam osób i zabierali laptopy i telefony komórkowe po czym w pośpiechu opuszczali lokal. Okradali ludzi z telefonów komórkowych, portfeli, dokumentów.

Młodszy z braci – 16-latek decyzją Sądu Rodzinnego trafił do Schroniska dla Nieletnich. 17-latek do ośrodka wychowawczego w Łodzi. Sprawa jest rozwojowa.

 

Inne

Ciekawe artykuły