REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Przedsiębiorczości w zgierskiej jednostce policji

22 marca 2012 r. Komendę Powiatową Policji w Zgierzu odwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi. Zapowiedziana wizyta związana była z ogólnopolską akcją pn. „Dzień Przedsiębiorczości”, której celem jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Siedemnastu uczniów pierwszego rocznika klas o profilu policyjnym i celniczym mogło posłuchać o pracy policjantów, o zadaniach i obowiązkach, które nakłada na ten zawód Ustawa o Policji. Dodatkowo młodzi ludzie mogli zwiedzić budynek komendy i dokładnie przyjrzeć się pracy technika kryminalistycznego jak również pracy dyżurnego na stanowisku kierowania i dowodzenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia, które wykorzystują w codziennej służbie policjanci z ruchu drogowego – wideorejestratory i radarowe mierniki prędkości do namierzania kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego, urządzenia takie jak alco blow, alcosensor, avat, drager do mierzenia stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

Zaprezentowany również został sprzęt oraz wyposażenie osobiste policjanta pełniącego służbie oraz wyposażenie pirotechników policyjnych.
 
Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu już po raz drugi włączyła się ogólnopolską akcję „Dzień Przedsiębiorczości”.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a