REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Dzień Przedsiębiorczości w zgierskiej jednostce policji

22 marca 2012 r. Komendę Powiatową Policji w Zgierzu odwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Łodzi. Zapowiedziana wizyta związana była z ogólnopolską akcją pn. „Dzień Przedsiębiorczości”, której celem jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Siedemnastu uczniów pierwszego rocznika klas o profilu policyjnym i celniczym mogło posłuchać o pracy policjantów, o zadaniach i obowiązkach, które nakłada na ten zawód Ustawa o Policji. Dodatkowo młodzi ludzie mogli zwiedzić budynek komendy i dokładnie przyjrzeć się pracy technika kryminalistycznego jak również pracy dyżurnego na stanowisku kierowania i dowodzenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia, które wykorzystują w codziennej służbie policjanci z ruchu drogowego – wideorejestratory i radarowe mierniki prędkości do namierzania kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego, urządzenia takie jak alco blow, alcosensor, avat, drager do mierzenia stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

Zaprezentowany również został sprzęt oraz wyposażenie osobiste policjanta pełniącego służbie oraz wyposażenie pirotechników policyjnych.
 
Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu już po raz drugi włączyła się ogólnopolską akcję „Dzień Przedsiębiorczości”.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność

Wagi kontrolne w przemyśle i na produkcji

Za każdym produktem, który trafia do naszych rąk, stoi skomplikowany proces produkcji. Za jego sprawą surowce zamieniają się w gotowe do użytku przedmioty, które spełniają