REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

dziś Dzień Przytualnia – nie zapomnij

Mamy już dzień Strażaka, Kominiarza, a nawet Kota, Ręcznika, Teściowej czy Dzień Rozrzutności. Od roku też możemy śmiało świętować polski Dzień przytulania.

W codziennym pędzie zapominamy o drobnych gestach które rozgrzewają nasze serca nawet w najbardziej mroźny dzień. Mowa tutaj o tak banalnej, ale jakże magicznej czynności jak przytulanie. Warto czasem zatrzymać się na chwilę spojrzeć na drugiego człowieka i tak po prostu – przytulić się! Nie wymaga to wielkich pokładów energii, a daje tak wiele: poprawę samopoczucia, ocieplenie stosunków międzyludzkich, wywołuje uśmiech. Ten drobny gest jest uniwersalnym sposobem okazania uczuć, wsparcia, poczucia bliskości drugiej osoby….a zatem kochani do dzieła:) I nie tylko dziś!

 Aby ustanowić dany dzień świętem "czegoś" lub "kogoś" należy zebrać 100 tys. podpisów i zgłosić obywatelską ustawę do Sejmu. Tak też się stało w ubiegłym roku – informację o projekcie Dniu Przytulania przesyłano przez Internet z udziałem serwisów społecznościowych. W największych miastach zbierano rzeczywiste podpisy. 

 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność