REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego

W piątek (25.06.2010 r.) prawie 6 mln uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich założy białe bluzki i odbierze świadectwa. Na wakacyjną „labę” wyczekiwali długie 10 miesięcy. Od dziś będą mieli wolne, przynajmniej ci którzy żadnych problemów ze szkołą nie mają. 30 czerwca absolwenci dowiedzą się o wynikach matury – jeśli nie zdadzą mają szansę na poprawę w sierpniu. A może być gorzej niż w zeszłym roku bo na tegorocznych egzaminach dojrzałości gościła po raz pierwszy od wielu lat matematyka. 

 Co robić w pierwszych dnia wakacji? Przede wszystkich odpocząć. Umysł po intensywnym wysiłku związanym z dużą ilością nauki oraz "wyciąganiem" ocen na koniec roku szkolnego jest przemęczony i wymaga regeneracji. W dalszej kolejności radzimy wypoczywać aktywnie. Nie trzeba daleko wyjeżdżać, można biwakować za miastem, urządzać wycieczki rowerowe, spróbować jazdy konno. Warto inwestować w siebie – namówić rodziców na kurs żeglarski, tańca czy prawo jazdy, a zatem poświęcić uwagę temu, na co dotychczas czasu było najmniej. Również wakacje w Zgierzu nie będą nudne. Dla młodzieży dostępne będą boiska MOSiRu, ośrodek Malinka, Park Linowy. W drugiej części lata warto pomyśleć nad pracą zarobkową. Możliwości jest sporo – roznoszenie prasy, ulotek, drobne prace ogródkowe. Dla chcącego zawsze coś się znajdzie. Można też na odwrót – najpierw trochę zarobić, a pod koniec wakacji udać się na zasłużony wyjazd.

Wkrótce przedstawimy Wam listę ciekawych propozycje wakacyjnych w okolicach Zgierza.

A co z nauczycielami? Ci również będą mieli sporo wolnego. Niestety są i tacy, którzy to „wolne” przeklinają – nauczyciele bez zatrudnienia. Z powodu niżu demograficznego wielu pedagogów pozostaje bez pracy, a szkoły nie są chętne by zatrudniać. Aktywni zawodowo nauczyciele liczą zaś na podwyżki – od września ich pensje wzrosną o 7%, dostaną więcej o 133-183 zł brutto.

 

Inne

Ciekawe artykuły