REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Festiwal "Ogień w głowie" idzie do szkoły – 26-27.08.2011 (patronat medialny)

Siódmy już raz zapłonie w Zgierzu „Ogień w głowie”. To filmowa impreza, na której nie może zabraknąć kina niezależnego, muzyki, ognia, a także atrakcji dla dzieci.

Wernisaż wystawy to także start Przeglądu. W tym roku swoje fotografie, przedstawiające Zgierz w nieco innym świetle, pokaże Michał Sikora – młody fotografik, który zajmuje się głównie portretami i zdjęciami reportażowymi. Teraz postanowił spróbować miejskiej fotografii. W naszym mieście pojawił się… przypadkiem! O szczegóły będzie można zapytać autora podczas otwarcia wystawy, czyli w piątek 26 sierpnia, o godz. 18.00.

Do konkursu odbywającego się w ramach VII Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich „Ogień w głowie” (26-27.08.2011 r.) zgłoszono ponad 30 filmów, a to, które z nich wezmą udział w przeglądzie, wyjaśni się do połowy sierpnia. Oprócz konkursu przewidujemy pokaz filmów produkcji Se – Ma – For, a także innych wytwórni, co ma być zapowiedzią  Se – Ma – For Film Festiwal (Łódź, wrzesień br.).

Imprezę uświetni też koncert zespołu Małe Instrumenty. Na stronie zespołu czytamy: „…to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych experymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań. ” Koncert w sobotę, o godz. 20.00.

Z uwagii na wiek „Ognia w głowie” nie można było zapomnieć o rówieśnikach. Organizatorzy OPFA „Ogień w głowie”(czyli Miejski Ośrodek Kultury, Teatr Art. 51 i Klub AgRafka) postanowili zaangażować się w działania na rzecz społeczności lokalnej, szczególnie dzieci, które od września idą do szkoły. I tak, podczas dwóch dni festiwalowych odbędzie się zbiórka przyborów szkolnych i wszystkiego, czego potrzebuje uczeń, a co na imprezie będzie stanowić przepustkę, by w niej uczestniczyć. Akcja "Paka dla Uczniaka" organizowana będzie wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich EZG. Dodatkowo drugiego dnia imprezy (ok. godz. 13.00) zapraszeni zostaną siedmiolatkowie (i nie tylko) na warsztaty przygotowane przez Muzeum Bajki Se-Ma-For.

Na uczestników Festiwalu czekają jeszcze inne atrakcje, których zdradzać nie można. Należy pamiętać o ciepłym stroju wieczorowym i dobrym humorze, bo konkurs Ogniowy odbywa się pod gołym niebem, w Ogrodzie MOK, przy ul. Mielczarskiego 1.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Inicjatywy Inteligentnego Miasta w Zgierzu

W erze dynamicznego rozwoju technologii, koncepcja smart city staje się coraz bardziej popularna. Miasta na całym świecie wdrażają nowoczesne rozwiązania, aby poprawić zarządzanie, zwiększyć efektywność