REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W weekend może zagrzmieć

W dniach 5 – 8 sierpnia spodziewane jest pogorszenie pogody. Mogą pojawić się gwałtowne zjawiska meteorologiczne.
Jarosław Turała ostrzega:

LOKALIZACJA – woj łódzkie – Zgierz, Łódź, Łęczyca, Ozorków,
PRZEWIDYWANE ZJAWISKA – Zjawiska burzowe, opady deszczu o sporej intensywności i charakterze konwekcyjnym i frontowym, lokalnie opady gradu, wiatr w porywach do 70 km/h.
MOŻLIWE SZKODY – Możliwość podtopień ulic domów, pól. Straty w rolnictwie przez możliwość wystąpienia gradu. Połamane gałęzie drzew, lokalnie drzewa wyrwane z korzeniami. Przerwy w dostawie energii elektrycznej spowodowane zerwaniem trakcji linii energetycznej.
ZALECANE ŚRODKI OCHRONY – Podczas burzy najlepiej schronić się w budynkach. Nie przebywać na otwartej przestrzeni, podczas jazdy samochodem zwracać szczególną uwagę podczas mijania drzew. Nie parkowanie samochodów pod drzewami oraz w pobliżu billboardów.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a