REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Festiwal Pomysłów Twórczych "Razem lepiej"

18 czerwca na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie odbył się Festiwal Pomysłów Twórczych „Razem lepiej”, nad którym patronat honorowy objęła poseł Agnieszka Hanajczyk. W imprezie uczestniczyło kilkuset podopiecznych DPS-ów oraz stowarzyszeń pomocowych z terenu całego województwa łódzkiego. Festiwal jest imprezą cykliczną mającą na celu aktywizowanie osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im zaprezentowania swojego dorobku rękodzielniczego oraz umiejętności wokalnych i tanecznych.

Festiwal jest doskonałą formą terapii oraz ma charakter integracyjny. Na terenie aleksandrowskiego MOSiRu rozstawiono namioty z pracami podopiecznych, a na scenie prezentowali się artyści – amatorzy z poszczególnych placówek. Tegoroczna edycja pozwoliła nie tylko na prezentację dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, ale umozliwiła też każdemu zainteresowanemu, zrobienie jakiegoś rękodzieła w wybranej, dowolnej technice, bo na poszczególnych stoiskach prowadzono warsztaty wikliniarskie, ceramiczne czy decoupage’u. Poseł Agnieszka Hanajczyk ufundowała nagrody w jednej z kategorii konkursowych.

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,