REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Finał I Rejonowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim

W poniedziałek 12 maja 2014 odbył się finał I Rejonowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi. Ideą przeglądu jest zachęcenie uczniów gimnazjów do alternatywnego sposobu nauki języka angielskiego poprzez teatr. Patronat nad konkursem objęli Starosta Zgierski oraz Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w łodzi.

W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 8 zespołów z województwa łódzkiego. Jury pod przewodnictwem pani Jolanty Jackowskiej – aktorki Teatru Nowego w Łodzi, postanowiło nie przyznać I nagrody. Laureatem II miejsca zostało Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, które przygotowało wspaniałe przedstawienie pt. "Cinderella". III miejsce zajęły gimnazja nr w Pabianicach ze sztuką "The new James Bond" oraz gimnazjum nr 1 w Ozorkowie za przedstawienie "The Rebel".
 
Przyznano również 3 nagrody indywidualne. Zdobyli je Julia Pawkowska z Łęczycy, Angela Fliszewska z Ozorkowa oraz Michał Drozda z Gimnazjum nr 1 w Łodzi. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w obecności Prezydent Miasta Zgierza Iwony Wieczorek, członka zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciecha Budziarskiego, prezes Banku Spółdzielczego Elżbiety Zytek, prodziekana AHE Mariusza Milczarka, prezesa ZSM Michała Pierunia, którzy wsparli organizację przeglądu i ufundowali cenne nagrody dla zwycięskich szkół. Organizatorzy uważają konkurs za bardzo udany i już zapraszają na przyszłoroczną edycję.
 

Inne

Ciekawe artykuły

Jak spędzić udany urlop w Gdańsku?

Gdańsk to jeden z najpopularniejszych kierunków, w którym udają się urlopowicze przez cały rok. Położone tuż nad polskim nabrzeżem miasto obfituje w turystyczne atrakcje. Podpowiadamy,