REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Fotografia ślubna, czyli jak wybrać idealnego fotografa? (artykuł sponsorowany)

Wybór fotografa na wesele to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do ślubu. Pary młode oczekują, że fotograf ślubny wykona zlecenie profesjonalnie i z najwyższą starannością. Liczą na doświadczenie, kreatywność, indywidualne podejście do klienta oraz umiejętność wyczucia chwili i sprawne oka fachowca. Przed decyzją o wyborze fotografa chcą poznać jego dorobek, zobaczyć zdjęcia ślubne i dowiedzieć się, jaki jest styl jego pracy. To gwarancja, że zdjęcia z najważniejszego dnia w ich życiu będą ich cieszyć przez długie lata. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma jabuszko.com.pl.

Pasja fotografowania

Zawód fotografa ślubnego wymaga wszechstronności. To połączenie fotografii reporterskiej, portretowej i artystycznej. Do jego wykonywania potrzeba nie tylko rzemieślniczej fachowości, ale też artystycznego zacięcia, dobrej kondycji i organizacji pracy. Podczas przygotowań, ceremonii ślubnej i wesela głównym obiektem zainteresowania fotografa jest oczywiście para młoda, ale równie ważni są gości weselni i wszystkie wydarzenia, które mają miejsce tego dnia. Osobnym tematem jest sesja plenerowa. Szczególnie ważne jest tu indywidualne podejście do bohaterów reportażu, pokazanie na zdjęciach ich charakterów, zainteresowań i stylu bycia.

Poznajmy się

Tak pracuje jabuszko.com.pl. Współpraca par młodych z fotografem najczęściej rozpoczyna się od wspólnej rozmowy, podczas której wzajemnie się poznają. Często przechodzą wówczas na "ty". Skrócenie dystansu pomaga we współpracy. To dobry moment na sprecyzowanie oczekiwań dotyczących tego, na których etapach ślubu i wesela fotograf będzie obecny, co ma znaleźć się na zdjęciach, na jakie elementy zwrócić uwagę, a jakich unikać. Podczas spotkania warto od razu ustalić liczbę zdjęć, które złożą się ślubny reportaż, miejsce i wstępny termin wykonania zdjęć plenerowych i czas wykonania całego zlecenia. To także etap, by fotograf poznał charakter i usposobienie młodej pary. Z pewnością zaprocentuje to dobrym reportażem ślubnym.

Wszystko, co najważniejsze

W zależności od indywidualnych ustaleń, w dniu ślubu fotograf zaczyna pracę zwykle od "przygotowań". Najważniejszym elementem jest oczywiście ceremonia ślubna, podczas której zwraca uwagę na parę młodą, ale też gości weselnych. Fotografuje emocje ludzi, ich reakcje i wzruszenia. Pilnuje, by w kadrach znalazła się najbliższa rodzina i przyjaciele. Podczas wesela lub uroczystego obiadu, głównym tematem są ludzie, ale dobrze, jeśli nie zabraknie zdjęć oddających charakter miejsca, w którym odbywa się impreza. Fotograf ślubny powinien być obecny podczas wszystkich najważniejszych punktów programu. W przypadku tradycyjnych wesel opuszcza zabawę krótko po oczepinach.

Plener, czyli wisienka na torcie

Plener ślubny odbywa się zwykle w innym dniu, po uroczystościach weselnych. Miejsca wykonywania zdjęć powinny być ustalone wspólnie, warto jednak opierać się na wskazówkach fotografa. Jabuszko.com.pl ma w tych sprawach spore doświadczenie. Podobnie jest podczas samej sesji plenerowej, podczas której kształt poszczególnych ujęć powinien zależeć w głównej mierze od fotografa. Po zakończeniu pracy z parą młodą firma przystępuje do pracy nad wyborem kadrów oraz obróbką graficzną zdjęć, które wejdą w skład reportażu ślubnego. Ostateczny kształt reportażu zależy oczywiście od pary młodej.

Inne

Ciekawe artykuły