REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Fundacja Świętego Mikołaja dziękuje solidarnym nauczycielom

Jak co roku w dniu 14 października obchodzimy święto Komisji Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela jest doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim pedagogom, zaangażowanym w prowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja program stypendialny „Solidarni”. To właśnie dzięki ich nieocenionej pomocy w tym miesiącu kolejne stypendia wspomogą utalentowane dzieci z ubogich rodzin. 

W kolejnym etapie programu „Solidarni” Fundacja Świętego Mikołaja zebrała 156.000 złotych na pomoc dla zdolnych uczniów. Ponad 1/3 z tych środków zgromadzono dzięki aktywnej działalności koordynatorów szkolnych. Ich zaangażowanie pomogło znaleźć Fundacji wielu nowych darczyńców.
 
Stypendia są przyznawane w szkołach, które zgłoszą się do programu. Udział w nim jest bezpłatny. W każdej z placówek powoływany jest szkolny koordynator, odpowiedzialny za promocję programu w lokalnym środowisku i nawiązywanie kontaktów z absolwentami. Zajmuje się także gromadzeniem wniosków, sprawozdań i przewodniczy komisji stypendialnej.
Obecnie w programie biorą udział 172 szkoły podstawowe, gimnazjalne, licealne i wyższe z całej Polski. We współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja zaangażowało się niemal 170 koordynatorów oraz duża liczba nauczycieli zasiadających w komisjach stypendialnych. Za ich pomoc w spełnianiu dziecięcych marzeń należą się wielkie podziękowania.
 
Koordynatorzy szkolni są niezwykle ważnym ogniwem, łączącym uzdolnione dzieci z ubogich rodzin z naszą Fundacją. Bez ich pomocy nie dowiedzielibyśmy się, którzy uczniowie znajdują się w najtrudniejszej sytuacji materialnej. Zaangażowanie koordynatorów jest bardzo widoczne. Nie tylko zbierają wnioski oraz zwołują komisję stypendialną, która decyduje o przyznaniu stypendium, ale również na każdym kroku pilotują swoich uczniów, a także nawiązują kontakty z ludźmi, mogącymi wspomóc finansowo ich podopiecznych. Dziękujemy im w imieniu swoim oraz stypendystów – powiedziała Elżbieta Doroszewska z Fundacji Świętego Mikołaja. 
 
Program stypendialny Solidarni został stworzony przez Fundację Świętego Mikołaja, by budować solidarną więź między uczniami i absolwentami szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich oraz uczelni. Nawiązuje do idei solidarności, jaka przyświecała podpisaniu 30 lat temu tzw. Porozumień Sierpniowych. Celem projektu jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia dalszą edukację, rozwijanie talentów i umiejętności.
 
Mecenasem programu jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A., zapewniając m.in. bezpłatną obsługę kont bankowych wykorzystanych w czasie akcji.
 
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.solidarni.org.pl oraz www.mikolaj.org.pl 
 

Inne

Ciekawe artykuły

Przełom technologiczny w klasach szkolnych

Edukacja stoi przed wyzwaniem wdrażania technologii, które zrewolucjonizują sposób nauki i nauczania. Odpowiedzią na te potrzeby są pracownie terminalowe, które zyskują na popularności jako innowacyjne,

Rola Rodziców w nauce angielskiego dla dzieci

W pierwszych krokach edukacyjnej podróży swoich pociech ogromną rolę odgrywają rodzice. Dzięki nauce angielskiego dzieci zdobywają horyzonty, zyskują dostęp do szerszej kultury i komunikacji, a