REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Fundusze europejskie pomagają rozwijać transport w powiecie zgierskim

Transport w powiecie zgierskim przeszedł w ostatnich latach wielkie zmiany. Wiele kilometrów dróg doczekało się przebudowy, co zwiększyło bezpieczeństwo i komfort zarówno kierowców jak i pieszych. Ponadto na trasę po kilku latach przerwy powrócił tramwaj łączący Zgierz z Łodzią. Taki stan rzeczy nie mógłby zaistnieć, gdyby nie pieniądze z Funduszy Europejskich. 

Powrót tramwaju

Pod koniec grudnia 2021 roku po kilku latach przerwy do kursowania powrócił tramwaj na trasie Zgierz-Łódź. Przerwa została oczywiście poświęcona na remont torowiska i jego infrastruktury, które znajdowały się w opłakanym stanie technicznym. Podróże zgierską linią stały się przez to po prostu niebezpieczne. Na chwilę obecną pasażerów ze Zgierza do Łodzi wozi tramwaj numer 6, którego końcową stacją jest Widzew Augustów. Tramwaj zapewnia połączenie z najważniejszymi punktami w Łodzi – Manufakturą i stacją przesiadkową Piotrkowska Centrum.

Na powrót komunikacji tramwajowej ze Zgierza do Łodzi wydano ponad 38,7 miliona złotych.  Ponad 19,7 miliona złotych tej sumy pokryło dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Przebudowa układu komunikacyjnego w Ozorkowie

Nieco niższe środki – niespełna 26,5 milionów złotych przy unijnej dotacji sięgającej prawie 11,9 miliona – przeznaczono na przebudowę układu komunikacyjnego w Ozorkowie. Głównym celem inwestycji była poprawa bezpośrednich połączeń z centrami logistycznymi. Projekt poprawił jednak nie tylko sytuację kierowców, ale również pieszych i rowerzystów, bowiem w jego ramach zbudowano także chodniki i ścieżki rowerowe.

Przebudowa układu komunikacyjnego w Ozorkowie objęła następujące ulice: Maszkowską, Południową, Zgierską, Łęczycką, Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego. Z działań, które zostały wykonane w ramach inwestycji, warto wyróżnić wybudowanie nowego mostu na Bzurze oraz ronda u zbiegu ulic: Zgierskiej, Maszkowskiej i Południowej.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:

[email protected]

 

Inne

Ciekawe artykuły